690 680 960

Scena już stoi. W niedzielę dożynki w Radawcu

Na lotnisku w Radawcu trwają przygotowania do dożynek powiatu Lubelskiego. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Już po raz 17 na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu odbędą się dożynki powiatu lubelskiego i gminy Konopnica. Impreza jest skierowana do szerokiego kręgu mieszkańców województwa lubelskiego i już na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych regionu. Na niedzielne wydarzenie przygotowany został bogaty program kulturalno-rozrywkowy oraz liczne atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak też dla dorosłych.

– Doroczne „Święto Plonów” to wydarzenie, które łączy tradycję z piknikiem rodzinnym. Korowód wieńców dożynkowych, uroczysta Msza Dziękczynna, występy zespołów ludowych z kraju i zagranicy, a także wielobarwny kiermasz, liczne konkursy z nagrodami, wesołe miasteczko, wystawa sprzętu rolniczego, koncerty gwiazd muzyki – to wszystko sprawia, że co roku Dożynki gromadzą blisko trzydzieści tysięcy osób z Lubelszczyzny – wyjaśnia .

Imprezę rozpocznie korowód i powitanie Delegacji Dożynkowych, po którym przedstawione zostaną obrzędy dożynkowe a następnie odprawione będzie Msza Święta. W kolejnych godzinach zaprezentują się zespoły ludowe, nastąpi też rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą posesję Powiatu Lubelskiego. Emocji dodadzą skoczkowie spadochronowi zaś wieczorem na scenie pojawią się zespoły muzyczne. Wśród tegorocznych gwiazd, które będą bawić dożynkowa publiczność można wymienić Effect, Mesajah oraz gwiazdę wieczoru – zespół Video. Całość uświetni pokaz sztucznych ogni.

Tak jak co roku, by zapewnić obsługę komunikacyjną dożynek, uruchomiony zostanie specjalny autobus. Linia RAD będzie kursować z al. Kraśnickiej w Lublinie, następnie przez Konopnicę dojedzie do Radawca. Linia będzie obsługiwana przez niskopodłogowy autobus przegubowy. Będzie on odjeżdżać z przystanku Rondo Krwiodawców 03 o godz.: 16:00; 17:00; 18:00; 19:00 i 20:00. Z kolei odjazdy z przystanku w Radawcu zaplanowano o godz.: 16:30; 17:30; 18:30 i 19:30. Dodatkowo, ok. godz. 22:50, czyli po zakończeniu imprezy, podstawiony zostanie w Radawcu autobus, który odwiezie uczestników do Lublina.

Portal lublin112 jest medialnym partnerem dożynek. Podczas imprezy znajdziecie również nasze stoisko, gdzie zapewnimy wam wiele atrakcji.

(fot. lublin112)
2015-08-28 09:00:45

8 komentarzy

  1. W niedzielę dożynki – ciekawe ilu z tej okazji się urżnie, ilu na skutek tego urżnięcia, zerżnie się we własne pory, ilu zostanie zarżniętych, a ile panienek zerżniętych z tejże okazji (las nie daleko).
    GUS będzie miał sporo roboty.

    • kiero – popuść sobie więcej języka, bo nie wiem co, dla Ciebie dobre – same dożynki, czy związane z nimi strakcje uboczne: rżnięcie, zerżnięcie, zarżniecie… :0

  2. Redakcja 112 mogłaby pojawiać się częściej . Chętnie bym poznał kolegów po fachu . Blizej zamojskiego. Pozdr

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin