Samolotem z Lublina do Wrocławia. Niebawem ruszy nowe połączenie

Tak jak spekulowano od kilku tygodni, kolejne połączenie z lubelskiego lotniska będzie na rynku krajowym. Do Wrocławia polecimy EuroLot-em.

Na poniedziałek zwołano konferencję prasową, w której mają zostać przedstawione nowe szczegóły związane z rozwojem siatki połączeń z Lubelskiego Portu Lotniczego. Jednak już teraz udało nam się ustalić, ze będzie to połączenie z Lublina do Wrocławia. Obsłuży je EuroLot, który już teraz lata do Gdańska. Nowe połączenie ma ruszyć w czerwcu.

Jednym z atutów dla których spółka zdecydowała się na ten kierunek jest z pewnością sukces połączenia do Gdańska, które to jest obecnie jednym z najbardziej popularnym wśród pasażerów w ofercie EuroLot-u. Kierunek ten, jak początkowo zapowiadano, maił być tylko na sezon letni, jednak prawie całkowite zapełnienie samolotów pasażerami spowodowało, że pozostało ono w ofercie na stałe. Podobnego sukcesu władze spółki jak i lubelskiego lotniska spodziewają się na trasie do Wrocławia.

W tym roku Lubelski Port Lotniczy obsłużył już 53.029 pasażerów i wykonał 798 „operacji lotniczych”. W samym kwietniu obsłużono 13 127 pasażerów co stanowi około 18,8 procenta mniej niż w tym samym okresie w roku 2013. Władze portu spadek ilości pasażerów tłumaczą zlikwidowaniem lotów do Dublina i Liverpoolu.

(fot. PLL)
2014-05-11 19:00:57

3 komentarze

 1. No i fajnie jak cholera, albo jeszcze lepiej.
  Jak tak dalej pójdzie to do nazwy Lublin nie będzie potrzeby dodawać, że chodzi o ten Lublin koło tego Świdnika gdzie kiedyś produkowało się śmigłowce, a teraz ledwio co helikoptery się montuje. 🙂

  • Przepraszam bardzo a co to jest Świdnik? Bo Lublin to każdy wie, ale Świdnik? Hamburg to słyszałam…
   Poproszę połączenia do Paryża. Petycję składam.

   • Nie każdy wie co to jest Lublin 🙂 Jak byłem w Poznaniu i ludzie dowiedzieli się że pochodzę z Lublina to pytali czy w Lublinie są drogi asfaltowe czy szutrowe.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021