690 680 960

Samochód Google Maps w Lubartowie

Dzięki Mapom Google z funkcją Street View możesz wirtualnie podróżować po świecie i oglądać ulubione miejsca na zdjęciach panoramicznych w formacie 360 stopni. Zdjęcia Street View pokazują już wybrane lokalizacje w Polsce, a także tysiące miejsc z całego świata. Dzisiaj auto Google jeździło po Lubartowie.

Program Street View Google uruchomiło w maju 2007 roku dla pięciu miast w USA. Od tego czasu liczba zdjęć panoramicznych wykonanych w formacie 360 stopni znacznie wzrosła. Dziś można na nich zobaczyć miejsca ze wszystkich siedmiu kontynentów.

W Polsce wszystko zaczęło się od Łodzi – wybrana w głosowaniu przez internautów ulica Piotrkowska jako pierwsza trafiła do Street View. Następnie w marcu 2012 roku, przyszła kolej na największe miasta.

Od marca 2012 r. w ramach Street View możecie oglądać m.in. zdjęcia z Warszawy, Gdańska, Poznania, Wrocławia i Krakowa oraz z wybranych miejsc Polski jak np. Pszczyna, molo w Sopocie, droga do Doliny Chochołowskiej, zakopiańskie Krupówki czy rynek w Kazimierzu Dolnym. Teraz ta lista poszerzyła się o setki nowych miast, miejscowości i atrakcji turystycznych z całej Polski.

Aby obejrzeć zdjęcia Street View, wystarczy wejść na Mapy Google i w obrębie konkretnego miejsca przybliżyć je do maksymalnego poziomu. Możecie też przeciągnąć ikonkę pomarańczowego ludzika (Pegmana) na Mapy Google, miejsca z niebieskim obrysem zostały sfotografowane w ramach Street View.

Szukajcie z uwagą a może znajdziecie gdzieś siebie albo ciekawe scenki z życia Polaków…

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Rodzinny na Rynku w Modliborzycach
Koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie
Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin
Piknik Rodzinny w Konopnicy