690 680 960

Są umowy na budowę kolejnych odcinków ekspresówki na Lubelszczyźnie

Mogą ruszać prace nad realizacją ostatnich dwóch odcinków drogi ekspresowej S19 w naszym regionie. Wykonawcy w pierwszej kolejności zajmą się projektowaniem trasy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na zaprojektowanie i budowę kolejnych dwóch odcinków drogi ekspresowej S19 w województwie lubelskim. Chodzi o blisko 16 km trasy od Lubartowa do Kocka oraz ponad 18 km z Kocka do Radzynia Podlaskiego. Oznacza to, że w realizacji jest już cała, ok. 100-kilometrowa droga ekspresowa między Lublinem a granicą województw lubelskiego i mazowieckiego.

Przyszła trasa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, czyli zostanie zbudowana tak jak droga S17 z Lublina do Warszawy czy S19 do Rzeszowa. Realizacja pierwszego odcinka ma kosztować ok. 390 mln zł i zajmie się tym konsorcjum firm Rubau Polska i Poltores. W przypadku drugiego koszt wyniesie 626,5 mln a wykonawcą została firma Polaqua.

Trasa od węzła Lubartów Północ do początku obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej będzie w ok. 70 proc. przebiegała nowym śladem. Drogę zaprojektowano głównie po terenach rolnych, jednak w znacznej mierze wytyczono ją równolegle do istniejącej DK19. Jedynie na wysokości Firleja ominie ona miejscowość, jezioro i okoliczne lasy. Za Lubartowem powstaną dwa Miejsca Obsługi Podróżnych: Mieczysławka oraz Wola Lisowska, a na wysokości jeziora Kunów węzeł Firlej.

W przypadku odcinka od końca obwodnicy Kocka do Radzynia Podlaskiego, trasa powstanie w istniejącym korytarzu drogi krajowej nr 19. Zaplanowano dwa węzły drogowe: Radzyń Podlaski Południe na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 63 oraz Borki na skrzyżowaniu z droga powiatową. Do tego dochodzą dwa Miejsca Obsługi Podróżnych: Sitno oraz Paszki.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

11 komentarzy

 1. A odcinek Lublin – Lubartów zostanie ZAORANY!

 2. No, lubartowskie to zawsze mają dużo do powiedzenia….

 3. Jaki cały odcinek , Lubartów -Lublin to co ?.?”?”””
  Propaganda czy informacja 🙂

  • Umowa na budowę odcinka Lublin – Lubartów została podpisana 26 lutego 2021 roku. Informowaliśmy o tym ponad 1,5 roku temu. Pisaliśmy również, dlaczego do tej pory budowa nie ruszyła.

   • Od kilku dni jakiś ciężki sprzęt grzebie w ziemi po obu stronach obwodnicy Lubartowa w okolicy skrzyżowania z ul. Lipową. Czy to może w końcu ruszyły jakieś wstępne prace związane z ekspresówką?

   • Proszę o link do tej wiedzy, dlaczego jeszcze nie ruszyło.

 4. Kartofle kopią.

 5. Żadna nowa droga w regionie nie ucieszy mnie tak bardzo jak Lublin – Lubartów. Jeżdżę do Białej Podlaskiej i podróż trwa dwie godziny – z Lublina do Lubartowa to jest godzina jazdy i z Lubartowa do Białej Podl. druga godzina jazdy.

 6. No właśnie, kiedy w końcu zacznie coś się naprawdę dziać na odcinku Lubartów – Lublin?
  Mieszkam przy przyszłym węźle Lubartów północ i tu nic się nie dzieje.
  Od 32 lat dojeżdżam do pracy z Lubartowa do Lublina. Chyba prędzej przejdę na emeryturę niż zrobią ten odcinek?
  Autobusem jedzie się ok. godziny, co przy starych autobusach na tym odcinku i bez klimatyzacji jest masakrą dla pasażerów.
  Już po samych komentarzach widać, który tu odcinek jest najważniejszy dla kierowców.
  Kto tu zawalił, że jest to opóźnienie?

Kursy walut

 • USD 4.4415zł -0.17%
 • GBP 5.4558zł -0.1%
 • EUR 4.6898zł 0.1%
 • CHF 4.7542zł -0.07%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami