Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rzucił nożem w policjantów, sąsiadom groził śmiercią

W ciągu najbliższych trzech miesięcy 48-letni mieszkaniec gminy Chodel będzie przebywał w areszcie tymczasowym. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak uszkodził samochód oraz drzwi sklepu, a także groził sąsiadom. Ponadto, kierował groźby karalne w kierunku funkcjonariuszy policji i rzucił w nich nożem.

Zdarzenie miało miejsce w jednej z miejscowości w gminie Chodel w powiecie opolskim. Dyżurny opolskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące konfliktu domowego, a wkrótce potem kolejny telefon, informujący o sąsiedzie, który demoluje samochód i grozi zgłaszającemu śmiercią.

Na miejsce natychmiast przybyli funkcjonariusze policji z Komisariatu Policji w Poniatowej. Tam zastali przerażonych zgłaszających oraz mężczyznę, który zachowywał się wyjątkowo agresywnie. Mundurowi ustalili, że 48-letni mieszkaniec gminy Chodel uszkodził drzwi wejściowe do sklepu oraz samochód osobowy, używając do tego metalowej rurki. Mężczyzna spowodował straty swoim działaniem o wartości ponad 3000 złotych. Ponadto groził pozbawieniem życia, zdrowia i uszkodzeniem mienia swojemu sąsiadowi. Jakby było tego mało, w trakcie interwencji kierował groźbę pozbawienia życia i zdrowia wobec funkcjonariuszy, a także rzucił w nich nożem.

Policjanci aresztowali 48-latka. Mężczyzna usłyszał łącznie cztery zarzuty: uszkodzenie mienia na kwotę przekraczającą 3000 złotych, groźby karalne dotyczące pozbawienia życia, zdrowia i mienia wobec sąsiada oraz groźby karalne wobec funkcjonariuszy policji.

W czwartek sąd postanowił umieścić 48-latka w areszcie tymczasowym na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

2 komentarze

  1. I ono jeszcze żyje czy strzały okazały się nie celne ze strachu??????

  2. Szkoda że nie jest napisane że był w zakładzie psychiatrycznym po tej sytuacji i uciekł

Dodaj komentarz

Z kraju