Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rzecznik Praw Pacjenta zajął się sprawą śmierci kobiety przed szpitalem w Łęcznej

Oprócz policji i prokuratury, sprawę śmierci młodej kobiety, jaka miała miejsce przed szpitalem w Łęcznej, postanowił zbadać również Rzecznik Praw Pacjenta. Obecnie oczekuje on na stanowisko placówki.

Policjanci oraz prokuratura prowadzą czynności w sprawie śmierci kobiety, jaka miała miejsce przed szpitalem w Łęcznej. Jak już informowaliśmy, zdarzenie miało miejsce w środę po godzinie 9 od strony ulicy Wierzbowej. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane, że tuż przy ogrodzeniu placówki leży nieprzytomna kobieta.

Ponieważ kobieta nie wykazywała czynności życiowych, rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową. Ta jednak nie przyniosła skutku. Jak ustalono, zmarłą jest 29-letnia mieszkanka Łęcznej. Z relacji świadków wynikało, że kobieta chwilę wcześniej wyszła z budynku szpitala.

Teraz sprawą zajął się również Rzecznik Praw Pacjenta. Wystąpiono już do dyrekcji szpitala, o szczegółowe wyjaśnienia oraz przekazanie kopii dokumentacji medycznej pacjentki. Jak nam przekazano, podjęcie działań ma na celu zbadanie, czy szpital nie naruszył praw pacjenta do świadczeń zdrowotnych np. poprzez odmowę udzielenia świadczeń. Obecnie trwa oczekiwanie na stanowisko placówki w tej sprawie.

(fot. Łęczna24)

29 komentarzy

 1. Ja dzisiaj też usłyszałem od lekarza POZ że mam niski próg bólu. No i co z tego? Jeden ma taki, drugi inny. Nie można wrzucać wszystkich do jednego wora. A od dwóch dni strasznie źle się czuję, wszystko od pasa w dół tak mnie na…ala, że leżeć nie mogę do tego gorączka. Ale covid ujemny

 2. Jest takie zdanie w tekście artykułu: „kobieta chwilę wcześniej wyszła z budynku szpitala”…
  za trudne geniuszu…?
  ale pewnie była tam po bułki… jak napisał dante… aaaaaaaaaaaaahahahhahahahha

  • „Z relacji świadków wynikało, że kobieta chwilę wcześniej wyszła z budynku szpitala.”, mistrzu czytania ze zrozumieniem. Co wcale nie znaczy, ze rzeczywiście tak było. A nawet jak wyszła, to nie wiadomo co tam robiła. Tylko człowiek nieradzący sobie ze złożonością rzeczywistości tłucze na podstawie takiej informacji teorie potwierdzające jego urojona wizję świata i doszukuje się w tej tragedii cholera wie czego.

   • ropa jak bym był wredny to życzył bym ci żebyś się zderzył z tą „złożonością rzeczywistości” w postaci odesłania ze szpitala i zdechnięcia pod płotem bo liczy się tylko covid a inne choroby…? jakie choroby..?
    to jest właśnie ta twoja dzisiejsza „złożoność rzeczywistości..!!! kilkadziesiąt tysięcy dodatkowych zgonów nie związanych z covidem, która jest wynikiem tej pseudopandemii decyzji rządu który tak zaciekle bronisz…
    Trzeba być nie lada durniem żeby tego nie widzieć…
    ale ci tego nie życzę… nikt nie zasługuje na to nawet taka osoba jak ty która nie widzi w tym problemu…

   • Jak myślisz geniuszu „złożoności rzeczywistości” dlaczego zajmuje się tym rzecznik Pacjenta…? aaaaaaaaaaaaaaaaaahahahhahahhahahah

  • LECZ SIE ZDALNIE

   PÓŁPASIEC

 3. Twoja wiedza dotycząca własności szpitala jest na tym samym poziomie co znajomość ortografii.

 4. Niestety również miałam nieprzyjemną sytuację, jakiś czas temu okropnie źle się czułam, wymioty, ogromny ból w górnej części brzucha, pojechaliśmy z mężem do Łęcznej, staliśmy przed drzwiami z 15min, zwijalam się z bólu, wpuszczono mnie, przyszedł lekarz zapytał co się dzieje, powiedziałam dodając, że jestem w ciąży, on na to, że w takim razie nie pomogą mi, bo nie mają żadnych leków żeby podawać ciężarnej i żebym jechała do Lublina…