Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rząd zapowiada wsparcie dla zamkniętych klubów i dyskotek

W związku z sytuacją epidemiczną w połowie grudnia zamknięte zostały m.in. kluby, dyskoteki, a także inne miejsca oferujące rozrywkę i rekreację w pomieszczeniach zamkniętych. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zapowiada wsparcie w formie jednorazowych dotacji do 5 tys. zł.

W połowie grudnia miejsca obciążone największym ryzykiem pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego zostały zamknięte. To m.in. kluby, dyskoteki, pokoje zagadek, domy strachu, a także inne miejsca oferujące rozrywkę i rekreację w pomieszczeniach zamkniętych.

– Nie zostaną one jednak bez pomocy. Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów branże objęte obostrzeniami będą mogły liczyć na wsparcie finansowe w ramach Tarczy Branżowej – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Na jakie wsparcie mogą liczyć?

W ramach pakietu wsparcia powiatowe urzędy pracy wypłacać będą jednorazowe dotacje do 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców, którzy w grudniu 2021 r. odnotowali co najmniej 40 proc. spadek przychodu i spełniali na dzień 31 marca 2021 r. warunek dotyczący przeważającego kodu PKD (Polska Klasyfikacja Działalności).

56.30.Z Przygotowywanie i podawanie napojów (podklasa ta obejmuje m.in. dyskoteki serwujące głównie napoje);
93.29.A Działalność pokojów zagadek, domów strachu, miejsc do tańczenia i w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni;
93.29.Z Pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna.

Kiedy złożyć wniosek?

Wnioski o dotację będzie można składać do powiatowych urzędów pracy od 1 stycznia 2022 r. do 15 kwietnia 2022 r. wyłącznie w wersji elektronicznej poprzez platformę praca.gov.pl.

(fot. pixabay.com)

16 komentarzy

  1. Po pierwsze to nie rząd a nierząd.