Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ryanair wraca z lotami z Portu Lotniczego Lublin

Linie lotnicze Ryanair zapowiedziały, że od 1 lipca zamierzają przywrócić 40 proc. normalnego rozkładu lotów. Samoloty mają obsługiwać 90 proc. tych tras, jakie były wykonywane przed wystąpieniem pandemii COVID-19.

Irlandzki przewoźnik od 1 lipca zamierza wykonywać około tysiąca lotów dziennie. Szczególnie ma się skupić na połączeniach do krajów, które już zadeklarowały, że zniosą ograniczenia w ruchu lotniczym, a także w branży turystycznej. Przede wszystkim są to: Portugalia, Hiszpania, Włochy, Grecja czy też Cypr, a więc kraje, w których gospodarka w znacznej mierze opiera się właśnie na turystyce.

Jeżeli chodzi o połączenia z Polski, loty mają być wykonywane z 11 portów lotniczych, w tym z lubelskiego lotniska. Zaprezentowany właśnie rozkład wskazuje, że samoloty Ryanaira będą obsługiwały dwa połączenia tygodniowo z Dublinem.

Najwięcej połączeń Ryanair zaplanował z Krakowa. W ciągu tygodnia samoloty mają obsługiwać 92 loty do 48 różnych miejsc. Na drugim miejscu jest lotnisko Warszawa Modlin, skąd wykonywane będą 72 loty do 39 lotnisk. Z Gdańska mają być obsługiwane 43 połączenia na 23 trasach, z Wrocławia 35 połączeń w 24 kierunkach, z Katowic będzie to 28 lotów na 14 trasach, z Poznania 21 połączeń z 15 miastami, z Rzeszowa 13 lotów do 6 lotnisk, z Bydgoszczy zaplanowano 9 lotów tygodniowo na 4 trasach, z Łodzi 7 lotów do 3 miejsc, ze Szczecina 6 połączeń w 3 kierunkach zaś z Olsztyna, podobnie jak z lubelskiego lotniska, dwa loty w jednym kierunku.

(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. Toż to szok!!! aż 2 loty w tygodniu, lot zapowiedział, że z Lublina na razie latać nie zamierza, a utrzymanie tego obiektu?? Kto za to płaci? Każdy z nas. Zamknąć to coś i zrobić tor F1

  • Łoj tam, łoj tam… podniesie sie 2-5 razy ceny biletów i jakoś beee…

  • Znacznie lepsza opcja niż jakiś tor to rozwijać cargo.

  • Dopłacają wszystkie porty regionalne, to standard w Polsce. Dwa loty od Ryanair to i tak dużo, gdyż przed pandemią z powodu problemów, chciał się wycofać. A jak ci się nie podoba lotnisko w dużym znaczącym mieście, do zamieszkaj na wsi.

 2. Co ty piszesz człowieku to jest okno na świat dla Lublina myślisz że jak ty się nigdzie nie ruszasz to i nikt inny nie ma prawa

  • Warszawa rzut beretem, gdzie w lotach można wybierać. Parking ok. 100 PLN za tydzień…

   • Szczerze, to po co mam marnować czas z wielogodzinnym dojazdem w obje strony do Warszawy, jak mogę spokojnie wylecieć z własnego Lubelskiego lotniska…

 3. Zwiozą do kraju wirusa z całego świata, tak jak wcześniej zrobił to pis w operacji „lot do domu”

Wiadomości z info112