690 680 960

Lubelscy policjanci rozpoczynają letni sezon. Z magazynów wyciągnęli rowery oraz motorówkę

Jak co roku o tej porze, policjantów można spotkać nie tylko w radiowozach, lecz także w patrolach rowerowych, motocyklowych, a nawet w motorówce, którą pływają po Zalewie Zemborzyckim. Mundurowi rozpoczynają właśnie letni sezon nad lubelskim zbiornikiem.

Od dzisiaj w Lublinie można spotkać policjantów poruszających się na rowerach. Funkcjonariusze pełnią służbę głównie na ścieżkach rowerowych, gdzie zwracają uwagę na zachowania rowerzystów oraz pieszych.

Przede wszystkim chodzi o przestrzeganie przez nich przepisów. Jak co roku będą reagować w przypadku jazdy stwarzającej zagrożenie dla innych uczestników ruchu, będą pilnować, czy rowerzyści nie wsiadają na jednoślady pod wpływem alkoholu, czy też na ciągach pieszo-rowerowych zwracać uwagę pieszym, aby korzystali z przeznaczonej dla nich części ścieżki.

Rusza także posterunek wodny nad Zalewem Zemborzyckim. Pełniący w nim służbę funkcjonariusze mają do dyspozycji: łódkę, radiowóz, rowery oraz sprzęt ratowniczy. Posiadają kwalifikacje ratowników medycznych i patent stermotorzysty.

Ich zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą oraz reagowanie w sytuacjach, kiedy ktoś potrzebuje pomocy lub jest naruszane prawo. Policjanci mają kontrolować jednostki pływające pod kątem trzeźwości kierujących. Zwracają też szczególną uwagę na tzw. „dzikie kąpieliska”, by przestrzegać potencjalnych amatorów przed kąpielą w miejscach, w których nie ma ratowników. Do tego współpracując z Państwową Strażą Rybacką będą kontrolować wędkarzy pod kątem legalności połowu.

Sezon letni rozpoczęli także funkcjonariusze lubelskiej drogówki. Na ulicach Lublina, jak też na drogach powiatu lubelskiego, spotkać można policjantów na motocyklach. Podobnie jak ich koledzy w radiowozach, zwracają oni uwagę na poczynania kierowców oraz pieszych. Reagują na wykroczenia jak również patrolują miejsca niebezpieczne oraz pojawiają się tam, gdzie często popełniane są wykroczenia.

(fot. Policja)

13 komentarzy

 1. I jak ma być normalnie na drogach skoro policja zamiast interweniować wobec patologii prezentowanej przez rowerków to samemu jeździ rowerem. I jak tu mieć szacunek do tej formacji?

  • Posterunek wodny nad Zalewem Zemborzyckim jest niezbędny. Za każdym razem gdy wypożyczam łódkę by pożeglować, jest jakaś interwencja. A to na lądzie, a to na wodzie. Policjanci w tym rejonie mają mnóstwo roboty! 😐

  • Hd ty jeszcze nic nie rozumiesz? Nad zalewem i na ścieżkach rowerowych też pojawia się patologia zagrażając normalnym ludziom.

  • So_Many_Braindead

   Czyżbś Burakowóz odebrał od pana Hienia po tjuningu ?

 2. A przeszli już szkolenie, że nie jeździ się rowerami obok siebie blokując ruch? Zdjęcie powyżej przedstawia tę patologię.

  • W pewnych okolicznościach jest dopuszczona jazda 2 rowerzystów obok siebie, ale na pewno jest zakaz jazdy rowerami/samochodami/skuterami i wszystkimi innymi pojazdami po chodnikach.

   • Co z tego, że jest zakaz jeżeli milicja nie reaguje na rowerzystów na chodnikach?

    • Jazda rowerem po chodnikach i PdP powinna być tępiona. A samochody i piesi mogą poruszać się DDR?

 3. Super, w końcu są. Powinni się też pojawiać na calej trasie rowerowej.
  Nad samym zalewem cały czas dochodzi do spięć związaną z prędkością rowerzystów. Policja już dawno powinna zrobić z tym porządek. Bo przez covid ruch rowerowy jest tam ogromny!

 4. Inne myślenie

  Hura!!! Będą kontrole na łódkach czy wszyscy na pokładzie mają kapoki i maseczki 🙂

 5. A krokodyla pompowanego mają.

 6. I co z tego jak widzą tylko to co chcą widzieć Nie moge się doprosić o wyjaśnienie zagadki „wigwamu” z folii tektury i gałęzi nad brzegiem plaży przy ośrodku Forest na Dabrowie To jakiś ośrodek dla lumpów ktorzy nic sobie nie robili z obostrzeń z pandemią Zdumiewa mnie bierność i policji i straży miejskiej

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas