Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszył remont strategicznej magistrali wodociągowej w Lublinie

Wczoraj w siedzibie MPWiK odbyła się konferencja prasowa związana z rozpoczęciem remontu magistrali Ø800 w Lublinie. Spółka przygotowywała się do tego remontu niemal od dwóch lat.

We wczorajszej konferencji udział wziął Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Zarząd MPWiK Sp. z o.o. w Lublinie oraz Dyrektorzy i Kierownicy Spółki odpowiedzialni za remont magistrali.

– Magistrala Ø800 ma strategiczne znaczenie dla miejskiego systemu wodociągowego, zaopatruje w wodę ok. 40 proc. odbiorców miasta – powiedział Sławomir Matyjaszczyk, Prezes Zarząd MPWiK Sp. z o.o. w Lublinie. – Przygotowywaliśmy się do tego remontu bardzo starannie, przez okres prawie 2 lat. Jest to kontynuacja robót, które prowadziliśmy w latach 2014-2015. Przebudowa rurociągu Ø800 wpisuje się w plany miasta dotyczące przebudowy ciągów komunikacyjnych , pod którymi przebiega magistrala.

– Inwestując w budowę nowych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych nie można zapominać o potrzebie odtwarzania właściwości użytkowych obiektów i urządzeń, które często od kilkudziesięciu lat zaopatrują mieszkańców naszego miasta w wodę – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin. – Dzięki temu mieszkańcy Lublina mogą mieć pewność, że zarówno dziś jak i w przyszłości MPWiK będzie świadczył usługi dostawy wody na najwyższym poziomie – w sposób bezpieczny, ciągły i niezawodny.

Remont magistrali będzie prowadzony w dwóch etapach. Etap I będzie przebiegał w skrzyżowaniu ulic Diamentowa/Wrotkowska i obejmie odcinek o dł. 457 m. Prace ruszyły 10 czerwca i potrwają do końca lipca. Etap II obejmie odcinek wzdłuż ulicy Samsonowicza o długości 756 m. Prace rozpoczną się 1 sierpnia i potrwają do końca września. Magistrala Ø800 zostanie wyłączona na okres ok. 3 miesięcy – od początku lipca do końca września.

– Dzięki wybranej metodzie bezwykopowej z zastosowaniem rękawa termoutwardzalnego na miejscu (CIPP) znacznie ograniczymy czas trwania prac remontowych i obniżymy koszty remontu – zapowiedział Piotr Stelmach, Zastępca Kierownika Wydziału Sieci Wodociągowej MPWiK. – Co istotne, dzięki tej metodzie nie będzie długotrwałych utrudnień w ruchu i uciążliwości dla mieszkańców.

Efektem remontu magistrali będzie poprawa bezpieczeństwa zaopatrzenia w wodę mieszkańców Lublina, ograniczenie awarii w miejscach przyszłych inwestycji drogowych i zwiększenie niezawodności działania systemu wodociągowego dzięki inwestycjom towarzyszącym remontowi magistrali, np. budowie pompowni na Al. Smorawińskiego oraz wybudowaniu nowych odcinków wodociągu w ul. Diamentowej, Roślinnej i Domeyki.

Ruszył remont strategicznej magistrali wodociągowej w Lublinie

Ruszył remont strategicznej magistrali wodociągowej w Lublinie

(fot. MPWiK)

10 komentarzy

  1. OK, wszystko fajnie, ale jakie będą utrudnienia dla mieszkańców, bo o tym nikt nie wspomniał w artykule.

    • Prace będą prowadzone metodą rękawa termoutwardzalnego (CIPP). Jak informuje spółka wybrana metoda zminimalizuje ilości robót ziemnych w porównaniu z metodą
      otwartego wykopu liniowego. W chwili obecnej nie ma informacji o utrudnieniach w ruchu, czy też utrudnieniach związanych z dostawami wody. Jeżeli takie się pojawią, na pewno poinformujemy.

      Pozdrawiamy

      • Czy ostatnie problemy z ciepła wodą przy ulicy medalionów są związane z pracami? Od piątku prawie nie ma ciepłej wody.

  2. najpierw miasto zafundowało modernizacje Wrotkowska – Diamentowa – Krochmalna – Nowy Świat, teraz zryte berety z MPWiK pozrywają nowy asfalcik, nowe chodniki – a oni się cieszą i wmawiają ciemnemu ludowi że się od dwóch lat przygotowywali !!!
    Ale znajomi królika musza przecież zarabiać !!!!

    • Przeczytaj ponownie artykuł, pomyśl, może zrozumiesz co tam jest napisane. Może u Was na wsi tak robią ale z artykułu wynika, że asfaltu zrywać nie będą.

    • Ogarnij się i przeczytaj, zamiast fałszować rzeczywistość do swoich przekonań.

  3. Przygotowywali się? To ciekaw jestem, czy dokonano oględzin bezpośrednich instalacji w zakresie wytrzymałościowym i rodzaju ubytków?

  4. Usługi będą świadczone na najwyższym poziomie za najwyższą cenę …

Z kraju