690 680 960

Ruszył nowy portal o migracjach. Sprawdź ilu cudzoziemców mieszka w województwie lubelskim

Migracje.gov.pl to adres, pod którym można znaleźć odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące statystyk i liczb związanych z imigracją do Polski. Na stronie znajdują się m.in. aktualne dane z zakresu legalizacji pobytu i udzielania cudzoziemcom ochrony międzynarodowej oraz mapa polskich służb migracyjnych.

Dane udostępnione na portalu są aktualizowane codziennie. Jest to więc miejsce gdzie można śledzić bieżące oraz historyczne trendy migracyjne w Polsce. Na stronie migracje.gov.pl znajdują się informacje m.in. skąd pochodzą cudzoziemcy chcący zamieszkać w Polsce i w jakich województwach jest ich najwięcej. Portal jest dostępny w języku polskim, angielskim i rosyjskim.

Wszystkie statystyki można wygodnie filtrować uwzględniając rodzaj sprawy, lata, płeć i wiek wnioskodawców, kraj pochodzenia cudzoziemców oraz organy prowadzące postępowania. Dane można wyświetlać w formie map, wykresów oraz tabel. Można je zapisywać w formacie PDF oraz łatwo udostępniać w mediach społecznościowych. Strona zawiera także mapę polskich służb migracyjnych z adresami poszczególnych placówek Straży Granicznej, ośrodków dla cudzoziemców czy urzędów wojewódzkich.

Portal migracje.gov.pl został współfinansowany ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy.

2017-04-19 16:40:49
(fot. migracje.gov.pl)

4 komentarze

  1. Najbardziej martwią mnie te ” pozostałe „. Co do liczby „Bułgarów” mam wrażenie, że mocno zaniżona. Tyle się tego pęta po bazarach a na okolicznych drogach „złoto” na paliwo wymieniają.

    • Co do Bułgarów, to chyba zawyżona liczba, bo zwróć uwagę, że mowa tu o zalegalizowanych pobytach…

  2. wyniki obarczone są sporą granicą błędu ze względu na nielegalnych imigrantów

  3. W Lublinie studiuje samych Ukraińców 17 tys. Także te dane nie mają zbytnio pokrycia ze stanem faktycznym. Dodatkowo bardzo dużo osób przebywa tutaj bez zameldowania, pracuje na czarno.

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas