690 680 960

Ruszają prace związane z budową zespołu przystanków. Utrudnienia w ruchu na wjeździe do Lublina (zdjęcia)

Zwężona została jezdnia na ul. Turystycznej na wjeździe do Lublina. W rejonie przejazdu kolejowego rozpoczęły się prace związane z budową zespołu przystanków.

Rozpoczęły się prace związane z budową zespołu przystanków na ul. Turystycznej w Lublinie, w rejonie stacji kolejowej Lublin Zadębie. To jeden z sześciu tego typu zespołów przystankowych, jakie powstaną na terenie miasta. Celem inwestycji jest ułatwienie możliwości przesiadek pasażerom korzystających z różnych środków transportu, a tym samym zachęcenie do korzystania z transportu publicznego. W tym przypadku chodzi m.in. o podróżnych korzystających z pociągów na trasie Lublin – Lubartów – Parczew.

Na ul. Turystycznej powstaną nowe zatoki przystankowe w technologii nawierzchni betonowej, przebudowane zostaną chodniki, a na peronach przystankowych zamontowany będzie system prowadzenia dla osób niewidomych. Na razie prace związane będą z przebudową sieci wodociągowej, sanitarnej i elektrycznej oraz ułożeniem nowego chodnika. Kolejny etap obejmie przebudowę kanalizacji deszczowej. Już teraz kierowcy napotkają utrudnienia w ruchu. Jezdnia została zwężona.

Pozostałe zespoły przystanków powstaną w rejonie skrzyżowania al. Spółdzielczości Pracy oraz ul Związkowej i Węglarza, przy skrzyżowaniu al. Kraśnickiej i ul. Bohaterów Monte Cassino, przy dworcu PKP, na ul. Kunickiego w rejonie ul. Mickiewicza, a także w rejonie ronda przy zamku.

(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. Zwężona została jednia na ul. Turystycznej. Co to jest jednia szanowny panie redaktorze

 2. fajnie, że robią parking dla pasażerów szynobusu, który kursuje 3-4 razy na dobę – dzięki temu tabuny podróżnych będą mogli przesiąść się do aż jednego regularnego autobusu (linia 2, bo 22 jeździ w porywach raz na godzinę). to na pewno skłoni wielu ludzi do pozostawienia auta w domu, zwłaszcza że mpk jeździ coraz rzadziej, a ponoć to właśnie dobra rzadkie są najbardziej porządane

 3. Szykuję się kolejne myto. Autobusów coraz mniej i kolejne głupie pomysły.

 4. Szkoda że nie wszyscy przewoźnicy mogą tam sie zatrzymywać. Niektórzy po przystanku przy swiatłach w wólce mogą dopiero stanąc pod leclerkiem. także bardzo „dobre” ułatwienie.

 5. Jakość wykonania nawierzchni betonowej zatoki to można sobie zobaczyć a nawet poczuć w zatoce przy PKS.

 6. Brechta bo tam nikt sie nie przesiada kazdy kto jedzie do lublina jedzie jednym autobusem mpk 22 52 i 2 a z szynobusu wysiada moze 5 osob na dobe. Ale tłumy haha

 7. Tylko przystanek od peronu jest zlokalizowany ponad 300 metrów nie zachęca to za bardzo .

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas