690 680 960

Rusza trzecia edycja Piłkarskich Turniejów Wolności. Wielka gratka dla młodych piłkarzy z Lubelszczyzny

To już trzecia edycja Piłkarskich Turniejów Wolności. We wrześniu w czterech miejscowościach na Lubelszczyźnie odbędą się turnieje eliminacyjne, a 1 października w Zamościu zaplanowany jest wielki finał. Kolejny raz dzieci z Lubelszczyzny przeżyją wspaniałą, piłkarską przygodę.

Cykl, która ma w swoim dorobku m.in. nagrodę dla najlepszej imprezy piłkarskiej dla dzieci z małych miasteczek i wsi w województwie lubelskim w 2021 roku, organizuje Stowarzyszenie Wczoraj, Dzisiaj, Jutro. Pierwszy turniej eliminacyjny odbędzie się 9 września w Majdanie Starym. Kolejne zaplanowane są w Leśnej Podlaskiej (10 września), Żmudzi (16 września) i Sułowie (23 września). Kolejny raz gospodarzem finału – 1 października – będzie Zamość.

– Każdemu z turniejów towarzyszyć będą Sportowe Pikniki z Historią Polski. W ich ramach odbędą się panele historyczne, podczas których dzieci i młodzież będą mogli zapoznać się z historią lokalnych bohaterów walczących o wolność Polski. Cieszymy się, że cykl turniejów, który organizujemy już po raz trzeci, cieszy się dużym zainteresowaniem i dokładamy wszelkich starań, by dzieci wychodziły ze stadionów z uśmiechami na twarzach – mówi Jędrzej Stęszewski, prezes stowarzyszenia.

Już wiadomo, że oprócz rywalizacji na boiskach piłkarskich i uczestniczenia w panelach historycznych, dzieci będą mogły skorzystać także z atrakcyjnych animacji sportowych. Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie sportu oraz wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży z najmniejszych miejscowości oraz obszarów wiejskich. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki a partnerem wydarzenia jest Lubelski Związek Piłki Nożnej. Cykl turniejów Patronatem Honorowym objął wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski. W projekt zaangażowane są również lokalne samorządy, na terenie których zostaną zorganizowane turnieje.

Rusza trzecia edycja Piłkarskich Turniejów Wolności. Wielka gratka dla młodych piłkarzy z Lubelszczyzny

fot. mat. prasowe

– Z wielką radością kolejny raz objąłem patronatem Piłkarskie Turnieje Wolności, bo to niezwykle ważna inicjatywa dla dzieci z małych miasteczek i wsi. Po raz kolejny młode piłkarki i piłkarze dostaną szansę, by poczuć się jak profesjonalni sportowcy. Zaangażowanie dzieci i uśmiechy na ich twarzach najlepiej pokazują, jak potrzebne i ważne są dla nich tego typu wydarzenia – mówi dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości, patron honorowy cyklu turniejów.

W turniejach zagrają dziewczynki w wieku do lat 12 oraz chłopcy w wieku do lat 11. W każdym z turniejów eliminacyjnych udział weźmie maksymalnie szesnaście drużyn składających się z dziesięciu zawodników. Mecze będą nadzorowane i prowadzone przez licencjonowanych sędziów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Udział w Piłkarskich Turniejach Wolności, Finałowym Turnieju Wolności oraz Sportowych Piknikach z Historią Polski jest bezpłatny. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są pod adresem e-mail: [email protected].

Rusza trzecia edycja Piłkarskich Turniejów Wolności. Wielka gratka dla młodych piłkarzy z Lubelszczyzny

fot. mat. prasowe

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.3269zł -0.22%
  • GBP 5.302zł -0.63%
  • EUR 4.6069zł -0.31%
  • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas