690 680 960

Rozpoczęło się głosowanie na Dworzec Roku 2022. Można oddać swój głos na Dworzec PKP Lublin Główny

5 października rozpoczął się najważniejszy i najbardziej emocjonujący etap konkursu „Dworzec Roku 2022”. Do końca miesiąca oddawać głosy na swoje ulubione dworce będą ci, dla których one funkcjonują – czyli sami użytkownicy.

W finale konkursu, po starannej weryfikacji zgłoszonych obiektów przez audytorów, znalazło się 10 dworców: Cieszyn, Golęczewo, Kąty Wrocławskie, Kraków Swoszowice, Krzeszowice, Lublin Główny, Radom Główny, Tuchola, Wronki i Żory. Ten, który otrzyma najwięcej głosów, zdobędzie „Nagrodę publiczności”. Głosować można do 31 października, korzystając z prostego formularza na stronie internetowej konkursu: https://dworzec-roku.pl/glosowanie/etap-3/ .

W gronie finalistów tegorocznej edycji znalazły się dworce usytuowane zarówno w dużych miastach, jak i w niewielkich miejscowościach. Łączy je, doceniona przez konkursowych audytorów, atrakcyjność, czyli niebanalne rozwiązania architektoniczne, funkcjonalność, w tym przyjazny charakter dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się oraz ważna rola, jaką pełnią dla lokalnych społeczności.

– Podczas głosowania można wziąć pod uwagę kryteria, na które zwracali uwagę nasi audytorzy – komentuje dr Jakub Majewski, prezes zarządu Fundacji „Pro Kolej”, jednego ze współorganizatorów konkursu. – Interesująca jest również ocena oferty poszczególnych obiektów i jej zgodności z potrzebami mieszkańców i podróżnych. Podczas kryzysu wywołanego pandemią wiele dworców opustoszało i cenne są wszelkie wskazówki jak zagospodarować ten majątek – dodaje.

Ogłoszenie wyników zaplanowane jest na 17 listopada w trakcie Kongresu Kolejowego w Warszawie. Tytuł „Dworzec Roku 2022” przyzna profesjonalne jury, w skład którego wchodzą zaproszeni specjaliści z wielu dziedzin, a „Nagrodę publiczności” otrzyma zwycięzca rozpoczętego właśnie głosowania.

– To właśnie nagroda, którą przyznają internauci, ma dla nas, ale przede wszystkim dla samych obiektów dworcowych, szczególną wartość. Trudno bowiem znaleźć lepszych jurorów niż podróżni i miłośnicy kolei – tysiące osób każdego dnia korzystających z usług oferowanych przez dworce, obserwujących zmiany, które zachodzą w ich obszarze. Innymi słowy – są to najlepsi recenzenci. Dlatego głosy oddane poprzez stronę internetową konkursu będą stanowić niezwykle istotny wkład do realizacji jednego z głównych celów naszego wydarzenia – upowszechniania tego, co dobre i przyjazne dla każdego, kto pojawi się na dworcu kolejowym – zaznacza Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Organizatorami konkursu są: Fundacja „Pro Kolej” i Fundacja Grupy PKP. Honorowym patronatem konkurs objęli: Urząd Transportu Kolejowego, Instytut Kolejnictwa, Towarzystwo Urbanistów Polskich, Stowarzyszenie Architektów Polskich i PTTK. Jego organizację wspierają Partnerzy: Budimex S.A. – największa polska grupa budowlana, Dasag – producent wyrobów z betonu szlachetnego oraz Lagardere Travel Retail – światowy lider w komercjalizacji przestrzeni dworcowych.

Informacje o konkursie, w tym o jego poprzednich edycjach, można znaleźć na stronie www.dworzec-roku.pl i na profilu na Facebooku https://www.facebook.com/dworzecroku.

(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

 1. Na istniejący w życiu nie oddam głosu, a nowy jeszcze nie istnieje więc też nie można oddać na niego głosu. Szach mat

 2. Bezczelność to zgłaszać do konkursu dworzec, do którego nie można dojechać. Szczytem zaś głupoty jest głosowanie na takie dziwo.

 3. Przyjazny dworzec….. Brak megafonów w przejściu podziemnym, brak tablic informacyjnych na peronach (nie jestem pewien na 100%, ale jakoś nie zauważyłem, żeby były) i w przejściu (są tylko papierowe rozkłady jazdy). Przed remontem/modernizacją były.

 4. Na co?

 5. głosujcie !! deweloper odbierze nagrodę . pewnie wysłali zgłoszenie jak będzie wyglądał bo chyba ktoś to akceptował ,,po starannej weryfikacji ” toż to kpina nie konkurs

 6. jak można głosować na coś co jeszcze w sumie nie istnieje? czy ktos to weryfikował? wygląda na jakiś przekręty

 7. Oto PO wskie lemingi z Lublina. Mylą budowany dworzec PKS z dworcem PKP. haha Inteligencja na poziomie Komoruskiego z Ruskiej Budy i niejakiej wariatki Klaudii z sejmu.

 8. moj glos nalezy do kazdego obszczanego chlejusa ktory zasmradza to miejsce

 9. Przecież lubelski dworzec jest obrzydliwy ! To żenujące jak wykonano remont…! Byle Radom ma ładniejszy, a Gliwice chociaż mają wprost piękny a u nas …wiaty… nasz nie zasługuje na głos !

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas