Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpoczął się remont ul. Nałkowskich. Występują utrudnienia w ruchu

Rozpoczął się długo wyczekiwany remont ul. Nałkowskich na odcinku od ul. Romera do ul. Żeglarskiej. Z nowej jezdni i chodnika kierowcy oraz piesi skorzystają w czerwcu, obecnie zaś należy liczyć się z utrudnienia w ruchu.

Na ulicy Nałkowskich obecnie trwają prace związane z wymianą krawężnika i remontem istniejącego chodnika z kostki betonowej, na odcinku 150 m ul. Nałkowskich (strona prawa) od skrzyżowania z ul. Romera. Prace te są prowadzone na zawężeniu połowy szerokości jezdni. Ruch wahadłowy jest sterowany ręcznie. Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne, w tym tygodniu prace przy chodniku i krawężniku będą postępowały dalej, po tej samej stronie w kierunku ul. Żeglarskiej.

– Przystąpiliśmy do realizacji inwestycji wyczekiwanej zarówno przez mieszkańców jak i kierowców korzystających z fragmentu jezdni, w dojazdach nad Zalew Zemborzycki. Remont ulicy Nałkowskich wpłynie na bezpieczeństwo ruchu oraz wygodę użytkowania z infrastruktury drogowej – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

W ramach prac wyremontowany zostanie ponad kilometrowy odcinek ulicy między skrzyżowaniem z ul. Romera, a ul. Żeglarską. Na początek drogowcy zdejmą starą warstwę jedni, by położyć dwie nowe: wyrównawczą i ścieralną.

Wyremontowany zostanie również chodnik o długości 1,3 km. Drogowcy ułożą tam nową kostkę brukową tzw. bezfazową, która pozwala na ciche prowadzenie urządzeń czy sprzętu na kółkach. Z kolei przy przejściach dla pieszych, równolegle do krawężników pojawi się rząd płyt ostrzegawczych z wypustami, w kolorze żółtym, jako element prowadzenia osób z niepełnosprawnościami.

Do przebrukowania przeznaczono także zatoki autobusowe. Ich poziom zostanie wyregulowany do poziomu nowej jezdni. Zakończenie prac zaplanowano na koniec maja br., a koszt prac drogowych to blisko 1,2 mln zł.

(fot. UM Lublin)

15 komentarzy

 1. „wpłynie na bezpieczeństwo ruchu” – mhmmm, obecne przystanki, które nie mają zatok nadal nie będą ich miały; remont był potrzebny, ale ten argument lekko naciągany; zresztą teraz będzie można szybciej jeździć bo nie będzie trzęsło :)))

  • Przecież nie buduje tam żaden deweloper, to czego oczekujesz? Ciesz się chociaż z tych ochłapów.

  • Nie martw się autobusami.Jak stado przejedzie to pół godziny nic już nie jedzie.Taka radosna twórczość ztm.

  • Na ul. Nowy Świat pomimo, że było miejsce na nowe zatoki podczas remontu tejże ulicy dalej nie zostały wykonane.

 2. Remont zaczął się już w zeszłym tygodniu.

  • Nie jest napisane, że dziś 😉

   • artykuł jest napisany dziś. idąc logiką redakcji, można „informować” o zdarzeniu sprzed miesiąca czy roku.
    zamiast przyznać, że informacja jest spóźniona, silicie się na luźną odpowiedź.

    • Rozpoczął się, a nie rozpoczyna, to różnica. Człowiek myślący wie, że nie chodzi o informację sprzed miesiąca czy roku, bo chodzi o informację obecną.

 3. teraz do centrum to tylko helikopterem , bo przecież …ebane wiadukty remontujo nadal dzbany

 4. „wpłynie na bezpieczeństwo ruchu oraz wygodę użytkowania z infrastruktury drogowej”
  wow na takie drogi powinny wycieczki z całego świata przyjeżdżać
  Trzeci świat normalnie, nie potrafią nawet dróg normalnie zrobić. Tylko rozkraść co się da a resztę ulepić z plasteliny. I co rok łatanie i remonty takie rzeczy tylko u nas!

  • a co by robili drogowcy, jakby wszystkie drogi na raz zbudowali na kilkadziesiąt lat? biznes musi się kręcić.

 5. W końcu… Os. Wrotkow jest już od dawna zapomniane i zaniedbane przez włodarzy miasta Lublin. Ciągle jest coś ważniejszego do zrobienia i ciągle nie ma pieniedzy a droga nad Zalew Zambrzycki to dziura na dziurze. Wstyd

  • aby chrabąszczowi developerka się rozwijała bez infrastruktury typu parkingi place zabaw dla dzieci i będzie git 😉 co tam drogi.

Wiadomości z info112