Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rozmowy ministra rolnictwa z rolnikami w Tomaszowie Lubelskim (zdjęcia)

Kolejne rozmowy ministra Czesława Siekierskiego z przedstawicielami protestujących na przejściach granicznych rolnikami odbyły się w Tomaszowie Lubelskim.

O sytuacji na granicach

– Przedstawiciele protestujących rolników zwrócili uwagę na potrzebę zwiększonego nadzoru nad bezpieczeństwem na przejściach granicznych – powiedział minister.

Szef resortu rolnictwa zauważył, że zwiększona kontrola społeczna, prowadzona przez rolników, powoduje niezadowolenie różnych osób, które nie wiadomo z jakich powodów są przy granicy widoczne i aktywne. Zgodnie z informacjami, które mają rolnicy to nie są osoby tam zatrudnione, a często słyszy się od nich pewne pogróżki.

O stratach rolników

–  Opłacalność produkcji jest ujemna, bardzo mała. W związku z tym rolnicy mówią – dopłaćcie nam do cen gusowskich, bo my sprzedawaliśmy poniżej cen dających opłacalność – powiedział minister.

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że problem tkwi w tym – na ile będziemy w stanie, z budżetu, wesprzeć rolników w tym zakresie.

Unijna odpowiedzialność

– Uważam także,  że odpowiedzialność za niskie ceny spowodowane Zielonym Ładem i nadmiernym otwarciem rynku europejskiego, a są to decyzje szczebla europejskiego, musi ponosić Unia Europejska. To mówią rolnicy i oczekują pomocy oraz udziału środków unijnych – podkreślił minister Czesław Siekierski.

Rozmowy ministra rolnictwa z rolnikami w Tomaszowie Lubelskim (zdjęcia)

fot. MRiRW

Rozmowy ministra rolnictwa z rolnikami w Tomaszowie Lubelskim (zdjęcia)

fot. MRiRW

13 komentarzy

  1. Panie ministrze niech pan wytłumaczy jak chłopu na miedzy ile importer zarabia na jednym wagonie zboża – wtedy rolnicy to zrozumią.

  2. Niech jeszcze powie im kto odpowiada za wprowadzenie zielonego ładu.

  3. kołodziejczaka wyśmiali rolnicy, ale propagandowe artykuły były, teraz zmiana sam minister się lansuje i już drugi propagandowy bełkot bicia piany.

  4. Ile lat ma ten tetryk, czy przeszedł badania?

  5. Macie rządy tfuska

  6. Po co tłumaczyć chłopstwu , oni i tak tego nie pojmą . Gonić  pałą i gazem. Nie mogą sprzedać zboża to niech sprzedają ciagniniki.

  7. Twarze rolniczej delegatury na zdjęciu nieskażone myśleniem…

Dodaj komentarz

Z kraju