690 680 960

„Rozj…. Ci łeb siekierą”. Prezydent Chełma dostaje groźby pozbawienia życia

Prezydent Chełma Jakub Banaszek otrzymał dzisiaj kolejne groźby. Tym razem autor wyjaśnia, że zabije go za to, że „Szmaci imię miasta” zwożąc do niego Ukraińców.

Kolejny samorządowiec z naszego regionu otrzymał groźby pozbawienia życia. W czwartkowe popołudnie, drogą mailową, do chełmskiego magistratu wpłynęła wiadomość zatytułowana „Zabiję prezydenta naszego miasta”. W treści zaś znajdują się słowa wskazujące, iż Jakub Banaszek jest śledzony, a autor gróźb zna jego miejsce zamieszkania. Przyznaje również, że głosował na niego w ostatnich wyborach, czego teraz żałuje. Wszystko z powodu, iż „Szmaci imię miasta”.

Autor nie ukrywa, że chodzi o uchodźców z Ukrainy, których prezydent Chełma ma zwozić do miasta. Na koniec dodaje, że Jakub Banaszek został skazany na śmierć, a wyrok wydano w imieniu Polski Podziemnej. Pod wszystkim podpisał się Piotr Konieczny -Patriota. Może to być tylko przypadek, jednak to właśnie Piotr Konieczny jest znanym w Polsce ekspertem ds. bezpieczeństwa komputerowego. Założył również serwis o bezpieczeństwie teleinformatycznym Niebezpiecznik.pl. Jak jednak ustaliliśmy, mężczyzna nie ma z tą sprawą jednak nic wspólnego.

Jakub Banaszek sprawę gróźb podsumowuje krótko znanym powiedzeniem: „psy szczekają, karawana idzie dalej”. Dodaje, że w ostatnim czasie prezydenci, burmistrzowie, wójtowie czy parlamentarzyści coraz częściej dostają tego typu życzenia i wyrazy sympatii. Podkreśla, iż nie da się zastraszyć i w dalszym ciągu, tak jak inni, będzie pomagać i wspierać najlepiej jak potrafi, gdyż w tym tkwi siła. Prezydent Chełma przyznaje jednocześnie, że nie jest to pierwsza taka wiadomość, jaką w ostatnim czasie otrzymał. O wszystkim powiadomiono policję.

(fot. UM Chełm)

11 komentarzy

 1. Trzeba szukać pośród zwolenników tzw. konfederacji. Oni lubią Putina, kacapów i snikresa od księdza.

 2. Jakie miasto taka broń

 3. Terroryzm szurów i foliarzy, czyli w większości elektorat Konfederacji. Wcześniej napadali na lekarzy i ratowników medycznych, teraz zastraszają tych, którzy pomagają Ukraińcom.
  Wcześniej niestrudzeni tropiciele spisków BigPharmy, dzisiaj awangarda patopatriotyzmu i ksenofobii.

  • Co ty pi..olisz?
   Dziwne bo ja jakoś gardzę jak cholera ruskimi, a się nie szczepiłem.
   Czy zaliczam się do ruskich onuc?

 4. A od kiedy w Chelmìe ludzi z Ukrainy nie bylo ? Takie sobie straszenie samego siebie

  • Podpalenie siedziby SANEPID-u w Zamościu też miało być spiskiem służb. Czachy foliarzom aż parowały. Sprawcę jednak już ujęto i przyznał się do winy.

   Dlatego proszę się już nie kompromitować kolejnymi teoriami spiskowymi.

 5. Jacy wy jesteście żałosni myślicie że nikt bez Konfederacji Po PiS i czego tam jeszcze nie potrafi sam myśleć.

  • Wygląda na to że nie skoro 25%popiera ludzi którzy w europarlamencie działają na szkodę naszego kraju.

Kursy walut

 • USD 4.3011zł -1.05%
 • GBP 5.2966zł -0.78%
 • EUR 4.6817zł -0.15%
 • CHF 4.697zł -0.39%

Polub nas