690 680 960

W długi weekend majowy na Roztocze będzie można dojechać pociągiem.

W majowy weekend kursować będą specjalne pociągi z Lublina do Bełżca i Jarosławia na Podkarpaciu oraz z Zamościa do Rzeszowa. Będzie można nimi dotrzeć na Roztocze.

Tak jak co roku w długi weekend majowy wiele osób przeznaczy na krótsze lub dłuższe wyjazdy. Sprzyjać ma temu również pogoda, gdyż będzie bardzo słonecznie a temperatura ma sięgać 17-18 st.C. Część mieszkańców z pewnością uda się na Roztocze. Słynie bowiem ono z czystego powietrza, dziewiczej przyrody i zapierających dech w piersiach widoków. Mało kto wie, że jest to też jeden z najbardziej nasłonecznionych regionów w Polsce, zaś stężenie jodu jest tam porównywalne z wybrzeżem.

Z uwagi na znacznie większy ruch turystyczny, jaki w trakcie majówki występuje na Roztoczu, kolejowa spółka PolRegio uruchomi dodatkowe pociągi, którymi będzie można dotrzeć m.in. do Szczebrzeszyna, Józefowa, Zwierzyńca, Suśca czy też Horyńca Zdroju. Od soboty 30 kwietnia do wtorku 3 maja na trasę wyjadą bowiem szynobusy z Lublina do Bełżca i Jarosławia oraz z Zamościa do Rzeszowa. Trasa tego drugiego wiedzie również przez Roztocze, a także wzdłuż granicy z Ukrainą.

Wyjazdy z Lublina do Jarosławia zaplanowano na godz. 7:33, do Bełżca 9:58 a do Rzeszowa o 16:20. Jak wskazuje Zofia Dziewulska z PolRegio, połączenie to ma być atrakcyjne nie tylko dla osób jadących na Roztocze, lecz również dla tych, którzy chcą poznać dawno nie używaną trasę kolejową oraz spędzić noc w Lublinie.

(fot. lublin112)

9 komentarzy

  1. A powroty ?

  2. Przecież jest strajk? Jaka jest pewność, że te pociągi wyjadą ew wrócą ?????

  3. Za darmo dla Polaków?

  4. Za darmo dla Polaków ? Dobre !!! hahaha

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej