690 680 960

Rozbito grupę przestępczą zajmującą się nielegalnymi grami hazardowymi

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami z CBŚP, IAS, KSP i KMP w Siedlcach rozbili grupę zajmują się nielegalnymi maszynami do gier o niskich wygranych. Zatrzymano 22 osoby, zlikwidowano cztery lokale z nielegalnymi automatami do gier oraz zarekwirowano 31 maszyn.

Śledczy jakiś czas temu wpadli na trop grupy przestępczej zajmującej się organizacją i prowadzeniem gier na automatach w całym kraju, bez stosownych zezwoleń. W dniach 20-22 marca 2018 roku ponad 150 funkcjonariuszy warszawskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, wspieranych przez funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji, Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej PSG w Hrebennem zatrzymało i doprowadziło do Prokuratury Okręgowej w Siedlcach 22 osoby. Jeden z mężczyzn był poszukiwany listem gończym, w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

 

12-133331

 

Podczas działań zlikwidowano cztery lokale z nielegalnymi automatami do gier. Zarekwirowano również 31 maszyn, zaś na poczet kar zabezpieczono luksusowe samochody, zegarki oraz pieniądze.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty uczestniczenia w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego organizowania i prowadzenia gier na automatach oraz prania pieniędzy.

 

 

Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 2 podejrzanych, pozostali zostali objęci m.in. dozorami policyjnymi, zakazami kontaktowania się ze współpodejrzanymi oraz zakazami opuszczania kraju.

W śledztwie zarzutami na chwilę obecną objęto 45 osób i zabezpieczono ponad 350 automatów do gier hazardowych. Śledczy zapowiadają, że to nie koniec sprawy, w której cały czas wykonywane są czynności.

 

3-272151

3-272148

2018-03-24 09:52:45
(fot. wideo CBŚP)

4 komentarze

  1. dobra robota

  2. Czy to jest normalne i legalne żeby prane pieniądze, z nielegalnego interesu przeznaczać na poczet przyszłych kar? Zarobili te pieniądze nielegalnie, niech zarobią teraz legalnie i z tego zapłacą kary. Po za tym jeśli kary są płacone z nielegalnie zdobytych pieniędzy, to czym to się różni od tego że są prane? Są prane wtedy drugi raz. Jak chodowca wpada z krzaczkiem czy Żyd z mięsem na lotnisku to się towar utylizuje, bo jest nielegalny, ale nielegalnych pieniędzy już nie zutylizujesz. Powinny w całości trafić do skarbu państwa, a na kary niech sobie zapracują w legalny sposób.

  3. Pewnie komuś nie pykło w grze i się zemscił dał cynk gdzie co i jak

Kursy walut

  • USD 4.476zł -0.17%
  • GBP 5.4484zł 0.19%
  • EUR 4.6976zł 0.02%
  • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy