Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Rowerzyści testują nową drogę

Ponad tysiąc rowerzystów skorzystało już z możliwości przejechania się nowym odcinkiem trasy ekspresowej z Bogucina do Kurowa.

Jest to dla nich jedyna okazja by na dwóch kółkach pojechać nową trasą, gdyż ze względu na to, że należy ona do dróg ekspresowych, rowerzyści będą mieli zakaz poruszania się po niej. Udostępniony został cały 24-kilometrowy odcinek od wiaduktu przy węźle Jastków do węzła Kurów Zachód, gdzie znajduje się końcowy odcinek drogi.

Możliwość przejazdu zorganizowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Rowerzyści mogą wjechać na trasę w trzech miejscach, od strony Lublina na węźle Jastków, od strony Puław na węźle Kurów oraz w połowie trasy na węźle Nałęczów. Udostępniona jest tylko jedna strona ekspresówki, od Lublina w kierunku Kurowa i tylko tą stroną mogą się poruszać cykliści. Dla ich wygody na trasie ustawione zostały toalety.

Od samej godziny 10, kiedy to pracownicy GDDIK udostępnili przejazd, na trasie zaczęli pojawiać się rowerzyści, zarówno z okolic jak i ci, którzy dojechali samochodami i dopiero na miejscu przesiadają się na dwa kółka. Bardzo dużo jest osób z Lublina, Puław, Nałęczowa choć zdarzają się z dalszych stron.

-Przyjechaliśmy całą rodziną z Dęblina – tłumaczy pan Marek. Szukaliśmy pomysłu jak aktywnie spędzić niedzielę, więc kiedy dowiedziałem się że będzie możliwość przejechania się nowo wybudowaną drogą to nie zastanawialiśmy się nawet chwili. Zwłaszcza że taka możliwość się już nie powtórzy. Droga jest niezwykle widokowa, jak jeździło się starym odcinkiem, to okolicę zasłaniały budynki, których wzdłuż drogi nie brakuje, a tutaj jedzie się i podziwia przyrodę. Doskonały pomysł mieli drogowcy- dodał pan Marek.

Wszyscy chętni mogą jeszcze do godziny 18 skorzystać z możliwości jaką dali drogowcy. Dla zmotoryzowanych przy wszystkich trzech wjazdach zostały przygotowane parkingi, gdzie będą mogli bezpiecznie pozostawić swoje auta.

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo