Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rowerzyści jadący na Roztocze otrzymali miejsce postoju z wiatą i grillem (zdjęcia)

Przy szlaku rowerowym z Zamościa na Roztocze powstało miejsce odpoczynku dla cyklistów. Znajduje się w nim m.in. drewniana altana wyposażona w stoły i ławki oraz murowany grill.

W miejscowości Mokre w gminie Zamość zakończyła się budowa altanki przy szlaku rowerowym, z którego miłośnicy dwóch kółek często korzystają udając się na Roztocze. Powstało miejsce odpoczynku z drewnianą altaną wyposażoną w stoły i ławki oraz murowanego grilla. Do tego zamontowano cztery stojaki na rowery, tyle samo ławek oraz pięć koszy na śmieci. Została również wykonana i ustawiona tablica informacyjna z mapą szlaku. Cały teren wyłożono zaś kostką brukową.

Głównym celem inwestycji jest poprawa atrakcyjności turystycznej obszaru Gminy Zamość, a zrealizowano ją z udziałem środków Unii Europejskiej. Koszt budowy miejsca odpoczynku dla rowerzystów wyniósł 70,4 tys. zł, z czego Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nasze Roztocze” przekazała blisko 45 tys. zł. Wykonawcą była firma z powiatu zamojskiego.

Ze szlaku rowerowego biegnącego przez miejscowość Mokre korzysta większość rowerzystów, którzy z Zamościa udają się do Zwierzyńca i Roztoczańskiego parku Narodowego. Przebiega tam również czerwony szlak rowerowy po najpiękniejszych zakątkach południowej części gminy Zamość. Swój początek bierze on u granic Zamościa, przy stacji benzynowej w miejscowości Płoskie i przez Mokre – Hubale – Wychody – Skaraszów – Wólkę Wieprzecką – Wierzchowiny – Zarzecze – Lipsko Polesie – Lipsko – Lipsko Kosobudy – Białowolę – Pniówek – Zwódne kończy się w Skokówce. Jego długość wynosi 40,5 km.

Rowerzyści jadący na Roztocze otrzymali miejsce postoju z wiatą i grillem (zdjęcia)

Rowerzyści jadący na Roztocze otrzymali miejsce postoju z wiatą i grillem (zdjęcia)

Rowerzyści jadący na Roztocze otrzymali miejsce postoju z wiatą i grillem (zdjęcia)

(fot. UG Zamość)

9 komentarzy

  1. Kwestia tygodni kiedy „lokalna młodzież” zaopiekuje się tym miejscem.

  2. Miejscowe dresy będą mieć dobrą miejscówkę do spotkań, wypaćkania tego graffiti, a może nawet „nóżkę podnieć”, czy kupeczkę zostawić.

  3. Już widzę tłumy rowerzystów wiozących na plecach węgiel do grila ,świniaka na bagażniku,napoje chłodzące i zastawę do stolika. Grill nie zbędny,nie ma co. Ruszcie głową za nim coś zrobicie.

  4. Taki rowerowy MOP.Tak zapytam,gdzie „sracz”?Rozumiem,że woreczki na kupkę to przy śmietnikach?Kto to odebrał?Znowu ręka rękę i szkoda słów.

  5. W dodatku ktoś nieźle na tym zarobił.

  6. 70 tysi za altankę, 3 ławki grilla i trochę kostki? Wykonawca ładnie zarobił. Swoją drogą jest pytanie, nie czy ale kiedy lokalna OSP przyjedzie to gasić? Ja myślę że przed weekendem majowym

  7. Jaki problem kupić węgiel i kiełbaski w pobliskim sklepie ? Przecież nie trzeba tego taszczyć 300km aby móc z czego zrobić grilla

Z kraju