Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rondo im. Romana Dmowskiego: Jedna osoba ranna w zderzeniu dwóch aut. Kierujący skodą nietrzeźwy

W czwartek przed godziną 22 na rondzie im. Romana Dmowskiego doszło do zderzenia dwóch aut osobowych.

W czwartek wieczorem na rondzie pod zamkiem doszło do zderzenia audi ze skodą. W wyniku tego kobieta podróżująca audi została ranna. Pogotowie ratunkowe zabrało ją do szpitala. Kierujący skodą, młody mężczyzna, zbiegł chwilę po zderzeniu aut. Jednak po kilkudziesięciu minutach wrócił. Jak się okazało powodem ucieczki był prawdopodobnie jego stan trzeźwości. Badanie wykazało u niego 0,4 promila.

Funkcjonariusze policji ustalili wstępnie, że kierujący audi wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle doprowadzając do zderzenia ze skodą. Kierowca audi jechał od strony al. Unii Lubelskiej natomiast skoda jechała w kierunku centrum od strony al. Witosa.

Na miejsce został zadysponowany jeden zastęp strażaków z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 4 z Lublina. Strażacy zneutralizowali płyny eksploatacyjne, które wyciekły z uszkodzonego pojazdu oraz zabezpieczyli okolice wypadku.

Są utrudnienia w ruchu w stronę ul. Podzamcze. Środkowy i skrajny lewy pas są nieprzejezdne. Blokuje je uszkodzone auto. Są również problemy na przejściu dla pieszych, uszkodzone audi blokuje przejście chodnikiem. Z ruchu wyłączony jest również skrajny prawy pas ruchu w stronę centrum.

Policjanci pracują nad ustaleniem dokładnych okoliczności tego wypadku. Warto zwolnić w okolicach ronda pod zamkiem.

(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone