Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nad region nadciąga chłodna masa powietrza. Pojawią się burze śnieżne i silny wiatr

W ciągu kliku najbliższych godzin temperatura w regionie obniży się oraz mogą pojawić się burze śnieżne. Wszystko za sprawą niżu znad Skandynawii.

W sobotę Polska znajdzie się na skraju klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem znad Atlantyku. Północ, północny-wschód i wschód kraju będzie dostawać się w zasięg słabo zaznaczonej zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem znad Skandynawii.

W osi zatoki przebiegać będzie chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie zimna masa powietrza arktycznego. W wyniku napływu chłodnej masy powietrza arktycznego prognozuje się na północy oraz częściowo w centrum Polski rozwój burz śnieżnych.

Na tym obszarze prognozuje się w godzinach późno popołudniowych, wieczornych oraz w nocy z soboty na niedzielę pojedyncze komórki burzowe. Będą się ona przemieszczać w kierunku południowo-wschodnim i południowym. Burze będą generować głównie opady śniegu, miejscami umiarkowane (burze śnieżne).

Dodatkowo może im towarzyszyć silny wiatr w porywach do 70-80 km/h, głównie w północnej części kraju/

2015-02-07 15:07:12
(fot. lublin112.pl, prognoza oprac, dzięki współpracy z serwisem lowcyburz.pl)

9 komentarzy

 1. Ta prognoza to jest pewna?

 2. W uzupełnieniu fujarom i „bląąądynkom ” za kierownicą uprzejmie przypominam (i tę uprzejmość proszę docenić bo u mnie nie zdarza się często), że: Podczas wspomnianych w prognozie burz śnieżnych będzie wiało czymś takim białym.
  To może być śnieg, a gdy toto upadnie na jezdnię może spowodować śliskość pośniegową pod szanownymi kółkami waszych wychuchanych autek. Te z kolei jak stracą przyczepność do podłoża może się skończyć bęcnięciem w byle drzewo, albo (Boże uchowaj), w słup, a w skrajnych przypadkach można wyhamować w jakimś złośliwie wykopanym dołku zwanym dalej rowem.
  A więc prawą stópką troszeńkę lżej naciskamy na (za przeproszeniem) pedał gazu i nie siedzimy upierdliwie na zderzaku poprzedzającego Was autka. Może przeżyjecie ten jakże ciężki okres zimy.
  Czego Wam jak najserdeczniej życzę.
  Gdybym był posłem, albo innym nietykalnym, to dodałbym jeszcze: Tak mi dopomóż BÓG.

  • Jeszcze by sie przydało unikanie gwałtownych ruchów kierownicą, NIE wyprzedzanie na podwójnej, nie raptowne hamowanie, wcześniejsze włączanie kierunków!!! i używanie rozumku.

 3. no i znowu loteria – odśnieżą w poniedziałek z samego rana czy nie dojadę do pracy…

  • Marysia - nie zawsze dziewica

   Ewo trzydziesta trzecia – na wszelki wypadek o godzinkę wcześniej otwórz oczęta – może zdążysz odkopać autko, a potem już pójdzie jak po lodzie 🙂

 4. Chichot losu – made my day! 😀

 5. Chichot Losu haha dobre ale i tak większość nie zrozumie a w niedziele i poniedziałek to będziemy mieli tu njjjusów stłuczka drzewo barierki płoty itd bo co jak co sandał i do przodu

  • Dziękuję „biceps”, za docenienie mojego chichotania – nie wszyscy z bicepsami maja poczucie humoru 🙂

Z kraju

Polityka i społeczeństwo