Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

W ramach szkolenia pocięli radiowozy na kawałki

Kilka lubelskich radiowozów poległo w starciu z hydraulicznymi narzędziami. Jak się okazało, służby szkoliły swoje umiejętności.

W ubiegłym tygodniu w Lublinie przeprowadzono ćwiczenia z obsługi i wykorzystania sprzętu ochrony układu oddechowego, sprzętu mechanicznego oraz ratowniczych zestawów hydraulicznych. W szkoleniu wzięli udział funkcjonariusze policji, straży granicznej a także strażacy. Całość została przeprowadzona w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Szkolenie było realizowane według programu zatwierdzonego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, na którym funkcjonariusze z oddziałów antyterrorystycznych Policji i Straży Granicznej zdobyli umiejętności obsługi i wykorzystania sprzętu ochrony układu oddechowego, sprzętu mechanicznego oraz ratowniczych zestawów hydraulicznych.

Oprócz szkolenia teoretycznego, osoby biorące udział w szkoleniu uczyły się praktycznego używania sprzętu. Jako obiekty posłużyły… radiowozy. Jednak nie były to pojazdy, które na co dzień służą funkcjonariuszom, lecz wycofane z eksploatacji auta, które nie nadawały się już do dalszego użytkowania. Szkolenie ukończyło 20 funkcjonariuszy.

(fot. mł. bryg. Sebastian Palonka)
2014-02-10 20:25:23

Komentarze wyłączone

Wiadomości z info112