Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rajd Nadwiślański: Dojazd, mapy i miejsca dla widzów

Już w sobotę 11 maja w na Lubelszczyźnie wystartuje Rajd Nadwiślański, będzie to spora gratka dla miłośników sportów samochodowych

Organizatorzy spodziewają się kilku tysięcy kibiców, dla których na trasie przejazdu przygotowane zostaną miejsca, skąd bezpiecznie będą mogli obserwować zmagania zawodników. Z pewnością miłośnicy rajdów samochodowych będą poszukiwać miejsc szczególnie trudnych dla kierowców, gdzie będzie można się spodziewać widowiskowych przejazdów.

Na każdym z trzech odcinków specjalnych: Kaleń, Celejów i Wilków przygotowane zostały po cztery miejsca dla widzów, które usytuowane są w rejonach ostrych zakrętów czy też zmian nawierzchni oraz szybkich przejazdów. Udając się na trasę przejazdu zawodników warto zabrać ze sobą mapę przejazdu lub też mapę danej okolicy oraz ubrać wygodne obuwie z przylegającą podeszwą aby zapobiec poślizgnięciu się a także ubranie przeciwdeszczowe.

Jak tłumaczą znawcy sportów samochodowych, z pewnością najbardziej ciekawy będzie OS Celejów. Głównie ze względu na różne nawierzchnie oraz ilość zakrętów oraz pułapek czekających zawodników. Jednak ze względu na licznie występujące wzdłuż trasy krzaki nie będzie łatwe znalezienie najbardziej odpowiedniego miejsca do obserwacji. Ciekawy może być także przejazd po betonowych płytach wzdłuż skarpy na OS Wilków.

Organizatorzy proszą także o zachowanie maksimum bezpieczeństwa podczas rajdu, a w szczególności: nie przebieganie przez drogę przed jadącym pojazdem, nie stanie na drodze odcinka specjalnego, oraz zajmowanie miejsc umożliwiających ucieczkę w sytuacji zagrożenia. Zabronione będzie także zajmowanie miejsc obserwacyjnych na zewnętrznej stronie zakrętu oraz na stronie wewnętrznej przy wyjściu z zakrętu, stanie w niedozwolonych miejscach wydzielonych taśmą, rzucanie przedmiotów na trasę przejazdu, spożywanie alkoholu oraz korzystanie z lamp błyskowych podczas robienia zdjęć zawodnikom.

Poniżej przedstawiamy mapy poszczególnych odcinków specjalnych wraz z zaznaczonymi miejscami dla kibiców oraz zdjęcia tych miejsc.

ODCINEK SPECJALNY CELEJÓW
null
null
null
null
null
ODCINEK SPECJALNY KALEŃ
null
null
null
null
null
ODCINEK SPECJALNY WILKÓW
null
null
null
null
null
(fot. materiały organizatora)

Komentarze wyłączone