690 680 960

Rafał Trzaskowski w Lublinie. „Potrzebujemy prezydenta, który będzie prezydentem wszystkich Polek i Polaków”

We wtorek po południu do Lublina przyjechał kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski. Obecny prezydent Warszawy spotkał się z wyborcami na placu Łokietka.

Spotkanie z kandydatem na prezydenta RP rozpoczął prezydent Lublina Krzysztof Żuk, który powitał zebranych i zaproponował wspólne odśpiewanie hymnu. Po tym swoje przemówienie rozpoczął Rafał Trzaskowski.

– My samorządowcy, w tych trudnych czasach jesteśmy razem. By decyzje były podejmowane blisko was, jak najbliżej obywateli – powiedział Rafał Trzaskowski.

W swoim przemówienia kandydat odniósł się do problemów służby zdrowia mówiąc, że nie należy zajmować się tematami zastępczymi, tylko służbą zdrowia. Nawiązał także do obietnic rządu wobec rezydentów.

– Pamiętacie obietnice rządu dla rezydentów? I co? Nic się nie ziściło. Musimy skupić się na telemedycynie – to są realne problemy. Dzisiaj musimy zająć się ochroną zdrowia, równymi szansami w edukacji i bezpieczeństwem. Absolutnym priorytetem państwa musi być zwiększenie nakładów na zdrowie. Dobitnie pokazała to epidemia koronawirusa. Dlatego postuluję zwiększenie finansowania ochrony zdrowia do 6% PKB – dodał Trzaskowski.

Kandydat na prezydenta nawiązał do dzisiejszego Dnia Ojca oraz programu in vitro.

– Dziś Dzień Ojca – właściwy dzień, by powiedzieć jasno: mamy dość polityków powtarzających wciąż słowo „rodzina”, a odmawiających wielu rodzinom prawa do szczęścia! Jeśli zostanę prezydentem, zrobię wszystko, aby przywrócić rządowy program in vitro – zaznaczył Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski od lutego 2020 współtworzył sztab wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. 15 maja 2020, po uprzedniej rezygnacji kandydatki Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski został przedstawiony jako przyszły kandydat KO w wyborach prezydenckich.

Po złożeniu 1,6 mln podpisów poparcia 12 czerwca został zarejestrowany przez Państwową Komisję Wyborczą jako kandydat na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Hasło jego kampanii wyborczej to „Silny prezydent, wspólna Polska”.

 

 

(fot. wideo lublin112.pl)

132 komentarze

 1. Janko powiedz co bierzesz to inni też będą zadowoleni.Na abramowickiej może ci pomogą.

 2. Rafałpolska pod twoimi rządami będzie jednym wielkim sciekiem

 3. Banda Kretynów stojąca za „Rafał nie kłam ” Chyba chcą zap….ć do 67 roku życia .Serio Co on im obiecał że w LBN ŚCIEKI POPŁYNĄ DO BYSTRZYCY …. -BUFON

 4. A GDZIE MASECZKI. Idzie kolejna fala zarażeń- koronaTRZASK !!!!!!!!!!!!!!!

 5. A co wam zaproponował Duda?Dalej to 500+ które jest już warte 250?No i że zadba o rodziny tylko nie powiedział wam że to o rodziny Pisowców chodzi no ewentualnie jakiś narciarz i handlarz bronią też się załapie.Duda nie spełnił żadnej obietnicy wyborczej,500+ i obniżkę wieku emerytalnego miała Szydło w swojej niebieskiej teczce .

 6. Już sobie wyobrażam Polskę za rządów Rafiego. Na ulicach, barach, klubach, kinach, autobusach itp. pełno drag queen, transów, gejów i innego psycho odłamu, ubranych w skąpe kobiece ciuchy z genitaliami na wierzchu. Tuż obok bawią się dzieci, które to dociekliwie pytają się swoich rodziców czemu na to pozwolili, żeby ktoś tak zanieczyścił i skaleczył nasz piękny kraj.

 7. Powiem krótko, jestem przeciw temu kandydatowi. On nawet nic nie musi mówić, na sam jego widok odnosi się wrażenie, że jest fałszywy.

 8. no to trzasku tak samo TY jak i duduś nie będą nim, także wycofajcie się od razu marionetki.

 9. Wysyp troli. W Lublinie ciemnota wcale nie jest w większości świadczy choćby fakt kto został Prezydentem miasta. Tam gdzie wioska głosowała wynik jest już inny.
  Edukacyjnie powinno się wprowadzić do programu nauczania film Konopielka, gdzie młodzież z małych miejscowości poznałaby co to znaczy ciemnota.

 10. Nie zes…cie się. Wszystko to PIS PO PSL itp. to jedna wielka banda złodzieji.

Kursy walut

 • USD 4.4787zł 0.84%
 • GBP 5.4534zł -0.04%
 • EUR 4.6995zł 0.21%
 • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ