Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Radzyń Podlaski: Wypadek z udziałem rowerzystki

W środę rano w Radzyniu Podlaskim doszło do wypadku z udziałem rowerzystki. Poszkodowana cyklistka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę rano na ul. Warszawskiej w Radzyniu Podlaskim. Kierujący pojazdem marki Volkswagen, w rejonie przejścia dla pieszych, zderzył się z rowerzystką.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Poszkodowana cyklistka została przewieziona do szpitala. Kierujący volkswagenem był trzeźwy.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Przez kilkadziesiąt minut w rejonie wypadku występowały spore utrudnienia w ruchu.

2018-06-13_11.31.15

IMG_20180613_102950

2018-06-13_11.32.15

2018-06-13 11:33:11
(fot. lublin112.pl)

39 komentarzy

 1. Tak, tak Franiu, wiemy że PdP, i że kierowca powinien zachowac ostrożność, ale jeśli przejeżdżała rowerem przez PdP, to również powodowała zagrożenie. Po cos ten przepis jest, że po PdP nie jeździ się na rowerze.

  • Czy ja kiedykolwiek pisałem, że PdP służy do poruszania się po nim traktorem, osobówką czy rowerem. Niczym nie można po nim jeździć. PdP to tylko i wyłącznie dla pieszych (czyli w tym małych dzieci np na rowerkach pod opieką osoby starszej).
   Nie ma takiego przepisu: „PdP nie jeździ się na rowerze.” – niczym się nie jeździ po PdP, bo nie do jazdy ono służy.

    • Pisałem, że jeżeli już na PdP znajdzie się para-rowerzysta i dojdzie do zderzenia – nie oznacza to tego, że zostanie on uznany za winnego potrącenia.
     Przejeżdżanie rowerem po PdP – na pewno to jest wykroczenie i winnym tego jest para-rowerzysta, ale winnym spowodowania wypadku może być każda ze stron biorących udział w kolizji/wypadku.
     Nie lubię bałaganu i lekceważenia przepisów ruchu drogowego – dlatego nigdy nie namawiałem ludzi do jeżdżenia rowerem po chodnikach czy tym bardziej chodnikach. Aczkolwiek rozumiem dlaczego postępują wbrew prawu – bo boją się idiotów na jezdni.

    • Od czasu, gdy zrobiło się i na ulice (jezdnie i chodniki) wylegli ludzie na rowerach – pod większością artykułów daje znać swojemu niezadowoleniu z panującego na chodnikach i PdP bezprawia.
     Wielokroć pisałem, że albo należy dopuścić ruch rowerów po chodnikach (który jest niemal zawsze zabroniony), albo egzekwować obowiązujące przepisy.
     Tymczasem Straż Miejsca chwali się, że w całym 2018 roku ukarała 15 mandatami ludzi poruszającymi się rowerem po chodniku czy PdP. Jak to ma się do skali tych wykroczeń? Na jezdnym cyku świateł, na jednym dużym skrzyżowaniu dochodzi do większej liczby wykroczeń rowerowych.

     • Czyli Twoje pisanie nie ma najmniejszego sensu skoro odnosi odwrotny skutek. Nie potrafisz pogodzić się z porażką.

   • Ale pierdzielisz Franiu, powinni Ci silniejsze leki zaaplikować. Skoro PdP sluży wyłącznie dla pieszych wg Ciebie to po jaką cholerę maluja je na ulicy, która słyży wyłacznie do poruszania sie pojazdami wg Twojego myślenia…
    To nie jest pytanie, tym bardziej do Ciebie, bo i tak byś sensownie na nie odpowiedzieć nie potrafił. Jeździj dalej na tym swoim trójkołowym rowerku na plastikowych kółkach po PdP pod opieka osoby starszej, nic więcej w życiu już raczej Ci nie zostaje.

    • „Skoro PdP sluży wyłącznie dla pieszych wg Ciebie to po jaką cholerę maluja je na ulicy” – żeby pieszy mógł przejść przez tę ulicę (pieszy i tylko pieszy). Pojazdy poruszają się jezdnią, prostopadle do ruchu pieszych na PdP.

     ” ulicy, która słyży wyłacznie do poruszania sie pojazdami” – nie tylko. Służy ona również np. do: pędzenia zwierząt, jazdy wierzchem, ruchu kolumn pieszych itp.

     • Jak pojazd ma przejechać przez przejście namalowane na ulicy, skoro słuzy ono tylko dla pieszych?
      Czytaj swoje brednie zanim je opublikujesz, zanim zaczniesz sie pultać.

    • Przejrzyj pierwsze strony PoRD. Znajdują się tam definicje m.im.: jezdni, drogi, PdP, pieszego, różnych pojazdów – jak to przeczytasz i zrozumiesz – nie będziesz robił z siebie pośmiewiska.

     • Odezwał się ten z którego to najbardziej się śmieją na tym forum 🙂

     • Beniamin Franklin

      Franio sam sobie odpowiedział pod swoim komentarzem mówiąc do siebie aby nie robił z siebie pośmiewiska. Choroba się posuwa jak widać.

 2. Franio i Aaron czekamy na pasjonujące wypociny i wędzenie kierowcy.

  • Skąd kierowca ma się spodziewać para-rowerzysty na PdP? Pieszego jak najbardziej. Ale nie tego, że ktoś będzie po nim przejeżdżał czymkolwiek – np. rowerem.

   • A co z przelatującym przez PdP dronem?

    • PoRD dotyczy pieszych i pojazdów, czyli osób/obiektów poruszających się w oparciu o ląd. Ruch statków powietrznych czy wodnych jest uregulowany innymi przepisami.

     • A jak by tak ktos przewoził łódke na przyczepce i przypadkowo oderwała by sie ona od tej przyczepki po czym „popłynęła” ulicą wprost przez PdP?
      Albo na przykład, czy samochochodem Flinstonów, jeśli go uniesiesz do góry, tak aby koła nie dotykały nawierzchni możesz przejść przez PdP?
      Co w przypadku gdy poruszasz się nisko nad ziemią z JetPackiem na plecach i chcesz pokonac PdP?

     • Psychiatra Frania

      Czy poduszkowiec sterowany sztuczną inteligencją ma prawo przejść przez PdP? I czy na sankach mogę przez nie przejeżdżać tak jak piesi?

     • Jezus chodził po wodzie, Mojżesz zrobił swoje PdP rozstępują co wodę w rzece. Czy robienie takich rzeczy jest dozwolone wg któregoś z tych praw?

     • Opierać to się można o ścianę Franiu. Jak będziesz się opierał o ląd to będziesz leżał.

     • @katol, a co z chorymi psychicznie, którzy na zachodzie rozjeżdżają ludzi? Jak to skomentujesz?

     • @Muzol – O to musisz zapytać Frania, on jest ekspertem. Ja tego komentował nie będę z racji na możliwość pomówienia o obrazę mniejszości narodowych.

  • Franio będzie wędził kierowców, a kierowcy będą palić Frana.

 3. Dlaczego osobom kierującym niektórymi pojazdami wydaje się, że mogą poruszać się nim po chodniku, albo korzystać z przejść przeznaczonych wyłącznie dla pieszych?
  Co to za anarchia ostatnio zapanowała z tymi rowerami na chodnikach i PdP? 99% para-rowerzystów jedzie chodnikiem i dalej po PdP.

  • To są pedaliści, odczep się od przepisowo jeżdżących rowerzystów.
   Cudowne dzieci dwóch pedałów, chodnikowcy, pedaliści – to tak, ale proszę, nie „rowerzyści”.

   • Arcy Primas A'Prilis

    Pragnę uprzejmie zauważyć, że nie powinno się używać słowa „pedaliści”, (no to fe) ino geiści.

  • Tobie Franiu wolno na swoim trójkołowcu, ale tylko pod opieką osoby starszej.

  • Podróbka Frania

   A ten 1% to Ty, jedyny ostatni sprawiedliwy, nieomylny, wszechwiedzący… na swoim trójkołowym rowerku na plastikowych kółkach.

  • A co w przypadku smoków? Czy one mają prawo chodzić po PdP skoro mają skrzydła i mogą latać?

 4. A już myślałem że to rower mojej przyszłej , niedoszłej teściowej – szkoda.

 5. Pewnie pomyślnie załatwiła sprawę z wójtem w UG wypadła rower między uda i na przejscie ??

 6. W środę rano w Radzyniu jest tzw „święto dyszla”, dzień targowy, rynek. Miasto jest pełne wiejskich rowerzystów, dzaidków i bab za kierownicą. Magiczny dzień więc takie wypadki nikogo nie dziwią

  • Ale przy okazji środy to do zdarzeń dochodziło na skrzyżowaniu bohaterów kościuszki/konstytcji3maja
   wszystko się zmieniło gdy do „roboty” wzięli się pedalarze

  • Ty zaliczasz się bardziej do dziadków rowerzystów czy bardziej do bab rowerzystek?
   Jest jeszcze jedna grupa – Ci, którzy nigdy na rowerze nie jeździli i nawet nie potrafią – ale to osoby z bardzo dużym upośledzeniem ruchowym i/lub intelektualnym.

   • Pochwal się Franiu w końcu swoim osprzętem w trójkołowcu, bądź jak bimmer.

   • „którzy nigdy na rowerze nie jeździli i nawet nie potrafią – ale to osoby z bardzo dużym upośledzeniem ruchowym i/lub intelektualnym” nie rozumiem dlaczego osoby niejeżdżące na rowerach są upośledzone wg ciebie. Jazda na rowerze jak na razie nie jest umiejętnością wymaganą ani obligatoryjną. Zastanów się co wypisujesz za bzdury.

Z kraju