Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Puławy: Policjanci byli szybsi. Wpadł złodziej katalizatorów

W ręce puławskich policjantów wpadł złodziej katalizatorów. Mężczyzna dokonał wielu włamań i kradzieży. Chciał uciec za granicę.

27-latek mieszkaniec powiatu zwoleńskiego specjalizował się w kradzieżach katalizatorów. Włamywał się do pojazdów, garaży i warsztatów samochodowych, w których wcześniej pracował.

-Mężczyzna miał nadzieję, że przechytrzy organy ścigania, dlatego często zmieniał miejsca zamieszkania. Puławscy kryminalni wpadli na jego trop w Pionkach, tam właśnie wynajmował mieszkanie. Podejrzany przyznał policjantom, że w dniu zatrzymania, obawiając się Policji, chciał wyjechać za granicę – informuje podkom. Marcin Koper z puławskiej policji.

Niestety nie zdążył bo policjanci z Puław okazali się szybsi.

-Podczas przeszukania stancji i mieszkania jego najbliższej rodziny policjanci odnaleźli kilka katalizatorów, urządzenie do ich wycinania oraz inne przedmioty skradzione z warsztatów i pojazdów. W sumie usłyszał 14 zarzutów głównie za włamania i kradzieże. W przeszłości 27-latek wchodził już w konflikt z prawem. W 2010 roku wyszedł z Zakładu Karnego, gdzie odsiadywał wyrok za przestępstwa przeciwko mieniu – dodaje podkom. Marcin Koper.

Teraz za włamania i kradzież odpowiadał będzie w warunkach tzw. recydywy. Grozić mu może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

2014-07-10 09:49:36
(fot. Policja Puławy)

4 komentarze

 1. Pan Sołtys z Lublina

  Dopóty dzban wodę nosi, dopóki się ucho nie urwie, a po polsku by było: „Dotąd złodziej kradnie, dopóki nie wpadnie.
  🙂

 2. za zabicie człowieka jest 12 lat

  • Tak, :niuńku” – ale teraz trudno spotkać człowieka, więc trzeba sobie to zrekompensować na złodziejach.
   😀

 3. Proceder kwitnie widać ..dzwonilem kiedyś do Was i opowiadałem jak ojcu z Boxera w nocy w garażu dpfa ukradli