Pseudokibice Motoru Lublin szykowali się na „ustawkę”. Usiłowali uciec policjantom

Podczas powrotu z meczu w Połańcu, grupa kibiców Motoru Lublin odłączyła się od kolumny i usiłowała uciec policjantom. Po ich zatrzymaniu okazało się, że byli przygotowani na tzw. ustawkę.

W sobotę odbył się mecz 24. kolejki III ligi, w którym zmierzyły się drużyny Motoru Lublin i Czarnych Połaniec. Do Połańca przyjechała grupa kibiców z Lublina. Jednak nie wszyscy zamierzali spokojne oglądać zmagania piłkarzy.

O ile podczas drogi z Lublina, jak też w trakcie meczu było spokojnie, to jednak po zakończeniu sportowej rywalizacji zaczęły się pierwsze przejawy agresji. Jeden z lubelskich kibiców gości próbował wszcząć awanturę z sympatykami miejscowej drużyny. Wtedy do akcji wkroczyli zabezpieczający mecz policjanci. Po pewnym czasie lubelscy kibice wsiedli w swoje auta i ruszyli w drogę powrotną. Przejazd cały czas był zabezpieczany przez funkcjonariuszy kieleckiego oddziału prewencji.

Kiedy kolumna znajdowała się w Sandomierzu, kilkanaście aut nagle zmieniło kierunek i pojechało w stronę Opatowa. Koordynujący działania wiedząc, że mogą natknąć się na zwaśnioną grupę kibiców z Tarnobrzega, skierował za nimi pościg.

Dwanaście pojazdów z lubelskimi kibicami kluczyło wiejskimi trasami. Po tym, jak wyjechali na drogę krajową policjanci wykorzystali dogodny moment i zatrzymali ich do kontroli. Blisko 50 osób zostało wylegitymowanych, w trakcie czynności mundurowi natrafili na rękawice, ochraniacze i inny sprzęt do walki.

(fot. Policja)

Zobacz również

21 komentarzy

  1. Wierzy w to ktoś?

    • Tak nie do końca, bo niby co z tego że zatrzymali ich do kontroli, co było z nimi dalej? Pomachali im paluszkiem i puścili do domu? O ile się orientuję to posiadanie rękawic, ochraniaczy czy nawet kija do baseballa nie jest zabronione.

  2. Spokojni !!! Może nie wszyscy wiedzą że tego samego dnia ci sami kibole zatrzymali autokar i ganiali się po polach w miejscowości Zemborzyce Tereszyńskie. Efekt był taki że DK nr.19 była.zablokowana przez ok. 40 min. Swołocz i dzicz….tyle w temacie

  3. Po co tych debili eskortować. Szkoda kasy. Niech się pozabijają i będzie spokój. Powinni im dać się zakatować na wzajem. Po co chronić bydło przed nim samym.

  4. Kibol zły kibol okropny.. Ale jak przychodzi temat uchodźców itd to nagle „jak to dobrze że Oni są” i od razu lajki pod postami na fejsie.. zacznijcie ludzie żyć swoim życiem chyba że jest takie nudne i opiera się tylko na hejtowaniu innych.. chcą się bić niech się biją.. A co do kasy to lepiej na nich niż na pedofili w więzieniu i innych zwyroli.. pzdr

  5. Sylwek Ty frajerze sprzedałeś się

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie