690 680 960

Przez 3 tygodnie zebrano ponad 1,6 tony ubrań i środków czystości. Wszystko trafi do potrzebujących

Ogromnym sukcesem zakończyła się akcja „Szafa dobrych uczynków”. Była to nie tylko pomoc potrzebującym, lecz także działania mające na celu uświadomienie, że coraz częściej doświadczamy problemu nadmiaru rzeczy i gromadzeniu tych niepotrzebnych.

Zakończona została akcja „Szafa dobrych uczynków”, zorganizowana wspólnie przez Ikea i Skende. Przez 3 tygodnie mieszkańcy naszego regionu mogli przynosić do IKEA i SKENDE ubrania, których już nie używają. Zbierana była odzież damska, męska i dziecięca, ale także kosmetyki. Łącznie udało uzbierać się 120 worków z ubraniami. Daje to 1618 kg ubrań, a także 106 kg środków czystości.

Jak wyjaśnia Agnieszka Chomicz–Pietrzak, specjalista ds. marketingu sklepu Ikea w Lublinie, zainteresowanie akcją przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Szafa musiała być codziennie opróżniana, aby zrobić miejsce na kolejną partię ubrań i innych produktów. Są już plany, aby podobne działania organizować cyklicznie.

– Pomimo, tego że staramy się organizować zbiórki ubrań dość regularnie, ludzie, którymi się opiekujemy stale potrzebują naszego wsparcia. Inicjatywa Skende i Ikea to przykład tego, że razem możemy więcej! To wspaniałe, że ludzie tak chętnie dzielą się z innymi. Dziękujemy! – mówi Prezes Centrum Wolontariatu w Lublinie Justyna Orłowska.

To właśnie do Centrum Wolontariatu zostały przekazane wszystkie zebrane rzeczy. Stamtąd trafią one do samotnych mam oraz osób ubogich jak też będących w kryzysie bezdomności. Dodatkowo, w ramach akcji Ikea przekazała także 5 szaf, które przydadzą się w przechowywaniu i organizacji ubrań. Z kolei Skende ufundowało zapas produktów higienicznych.

Ideą akcji „Szafa dobrych uczynków” była nie tylko pomoc potrzebującym, lecz także działania mające na celu uświadomienie, że coraz częściej doświadczamy problemu nadmiaru rzeczy i gromadzeniu tych niepotrzebnych. Inicjatywa to także przykład wcielania w życie pojęcia ekonomii dzielenia się i współpracy, która staje się coraz bardziej popularna i powszechna.

Inicjując akcję organizatorzy chcą zachęcić do tego, aby nie wyrzucać przedmiotów, ale dawać im drugie życie, np. dzieląc się z
innymi. Już niedługo w jednej ze stref wypoczynkowych Skende ruszy specjalny punkt, w którym mieszkańcy będą mogli poznać inne przykłady działań zgodnie z ideą „sharing economy” i zrównoważonego rozwoju.

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

5 komentarzy

  1. Dlaczego mam wrazenie ze ci ”potrzebujacy” to patogeny i dziecioroby zyjace z socjalu bo przeciez pojsc do pracy za ciezko a panstwo da im wszystko

  2. Fajna akcja…Zamiast do kontenera lub śmietnika , można oddać komuś kto skorzysta i się ucieszy 🙂

    • Np: firma pseudo pck z kontenerów co sprzedaje to w ciucholandach a reszta na czyściwo. The bile i naiwniacy tacy sami jak dający na kijowskiego, cinkociento, kody i inne odchody. Jacy jesteście wspaniali ha ha ha .

  3. Nie ma czegoś takiego jak „kryzys bezdomność ” 99% Tych „bidulkow kryzysie ” to alkoholicy z własnego nie przymuszonego wyboru,i pomaganie im nie ma żadnego sensu

Kursy walut

  • USD 3.981zł 0.84%
  • GBP 5.035zł 0.57%
  • EUR 4.3492zł 0.38%
  • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas