Przez 3 tygodnie zebrano ponad 1,6 tony ubrań i środków czystości. Wszystko trafi do potrzebujących
17:04 13-04-2021

Zakończona została akcja „Szafa dobrych uczynków”, zorganizowana wspólnie przez Ikea i Skende. Przez 3 tygodnie mieszkańcy naszego regionu mogli przynosić do IKEA i SKENDE ubrania, których już nie używają. Zbierana była odzież damska, męska i dziecięca, ale także kosmetyki. Łącznie udało uzbierać się 120 worków z ubraniami. Daje to 1618 kg ubrań, a także 106 kg środków czystości.
Jak wyjaśnia Agnieszka Chomicz–Pietrzak, specjalista ds. marketingu sklepu Ikea w Lublinie, zainteresowanie akcją przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Szafa musiała być codziennie opróżniana, aby zrobić miejsce na kolejną partię ubrań i innych produktów. Są już plany, aby podobne działania organizować cyklicznie.
– Pomimo, tego że staramy się organizować zbiórki ubrań dość regularnie, ludzie, którymi się opiekujemy stale potrzebują naszego wsparcia. Inicjatywa Skende i Ikea to przykład tego, że razem możemy więcej! To wspaniałe, że ludzie tak chętnie dzielą się z innymi. Dziękujemy! – mówi Prezes Centrum Wolontariatu w Lublinie Justyna Orłowska.
To właśnie do Centrum Wolontariatu zostały przekazane wszystkie zebrane rzeczy. Stamtąd trafią one do samotnych mam oraz osób ubogich jak też będących w kryzysie bezdomności. Dodatkowo, w ramach akcji Ikea przekazała także 5 szaf, które przydadzą się w przechowywaniu i organizacji ubrań. Z kolei Skende ufundowało zapas produktów higienicznych.
Ideą akcji „Szafa dobrych uczynków” była nie tylko pomoc potrzebującym, lecz także działania mające na celu uświadomienie, że coraz częściej doświadczamy problemu nadmiaru rzeczy i gromadzeniu tych niepotrzebnych. Inicjatywa to także przykład wcielania w życie pojęcia ekonomii dzielenia się i współpracy, która staje się coraz bardziej popularna i powszechna.
Inicjując akcję organizatorzy chcą zachęcić do tego, aby nie wyrzucać przedmiotów, ale dawać im drugie życie, np. dzieląc się z
innymi. Już niedługo w jednej ze stref wypoczynkowych Skende ruszy specjalny punkt, w którym mieszkańcy będą mogli poznać inne przykłady działań zgodnie z ideą „sharing economy” i zrównoważonego rozwoju.
Galeria zdjęć





(fot. materiały organizatora/nadesłane)
Dlaczego mam wrazenie ze ci ”potrzebujacy” to patogeny i dziecioroby zyjace z socjalu bo przeciez pojsc do pracy za ciezko a panstwo da im wszystko
Bo głupotę i nienawiść wyssałeś z mlekiem matki.
Fajna akcja…Zamiast do kontenera lub śmietnika , można oddać komuś kto skorzysta i się ucieszy 🙂
Np: firma pseudo pck z kontenerów co sprzedaje to w ciucholandach a reszta na czyściwo. The bile i naiwniacy tacy sami jak dający na kijowskiego, cinkociento, kody i inne odchody. Jacy jesteście wspaniali ha ha ha .
Nie ma czegoś takiego jak „kryzys bezdomność ” 99% Tych „bidulkow kryzysie ” to alkoholicy z własnego nie przymuszonego wyboru,i pomaganie im nie ma żadnego sensu