690 680 960

Przetrzymywali mężczyznę w mieszkaniu, żądali zwrotu „należnej gotówki”

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przetrzymywali w mieszkaniu 26-latka. Żądali od niego zwrotu pieniędzy i grozili mu wiatrówką.

Do zdarzenia doszło we wtorek na terenie gminy Niemce. Jak ustalili policjanci, dwaj mieszkańcy Lublina pobili 26-latka, który wynajmował od jednego z nich mieszkanie.

Następnie uwięzili mężczyznę w mieszkaniu, grozili wiatrówką w celu wymuszenia pieniędzy za wynajmowanie domu. Początkowo sprawcy żądali kilkunastu tysięcy zł, później kilku tys. zł. O zdarzeniu dyżurnego poinformowali inni współlokatorzy.

Pod wskazanym adresem interweniowali policjanci z komisariatu w Niemcach. Funkcjonariusze zatrzymali sprawców i uwolnił 26-latka.

Zatrzymani to mieszkańcy Lublina w wieku 29 i 61 lat. Funkcjonariusze zabezpieczyli wiatrówkę, którą mężczyźni grozili pokrzywdzonego. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Pokrzywdzony oświadczył policjantom, że nie zalegał z płatnościami za wynajem domu. W środę zatrzymani trafią do prokuratury.

Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2018-07-11 12:18:08
(fot. Policja Lublin)

6 komentarzy

  1. ale ludzie mają siano w głowie; gratulacje

  2. z lublina to normalne

  3. Z przyjemnością wsadziłbym tego dziadka na 5 lat. Takie ubeckie metody wybiliby mu ze łba w ciągu jednego dnia. Po 5 latach za kratami lał by w spodnie na widok korkowca na odpuście.

  4. Ogólnie to 5 lat to za mało, ludzie pewnie w stresie do konca zycia beda

  5. Według mnie długi trzeba spłacać, no ale w tym przypadku facet sobie tylko pomieszkiwał i za wszystko należycie płacił- jak wynika z treści, a oprawcy tylko sobie wymyślili. Żona mi mówi, że powinni iść na policje i podać faceta i w Sądzie próbować wyegzekwować swoje należności 😉

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!