Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przerwana podróż obywatela Kirgistanu

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali poszukiwany w Polsce zestaw ciężarowy o wartości 100 tys. zł. Pojazdem kierował obywatel Kirgistanu.

W drogowym przejściu granicznym w Kukurykach w powiecie bialskim, na kierunku wyjazdowym z Polski, próbował wyjechać 33-letni obywatel Kirgistanu. Mężczyzna poruszał się samochodem ciężarowym marki Volvo z przyczepą marki Wielton.

Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze Straży Granicznej z Terespola ustalili, iż ciężarówka oraz przyczepa są poszukiwane jako utracone na terytorium Polski. Wartość zestawu ciężarowego oszacowano wstępnie na kwotę 100 tys. zł. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli ciężarówkę oraz przyczepę.

W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze. Zatrzymany kierowca wraz z pojazdem został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji z Terespola. W ubiegłym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali różnego rodzaju pojazdy (samochody osobowe i ciężarowe, maszyny, rowery) o łącznej wartości ponad 19 mln zł.

(Źródło: NOSG)

Jeden komentarz

  1. odzyskali za 19 baniek ,a ile przejechało ?

Dodaj komentarz

Z kraju