Przemytnicy nie zdążyli zabrać nielegalnego towaru (zdjęcia)

Zatrzymaniem, zakończyła się próba przemytu papierosów dla dwóch obywateli Polski. Mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz żołnierzy z 19 Brygady Zmechanizowanej z Lublina.

W miniony poniedziałek funkcjonariusze straży granicznej oraz żołnierze 19 Brygady Zmechanizowanej z Lublina, prowadzili wspólne działania związane z ochroną granicy państwowej. W ich trakcie, na terenie powiatu hrubieszowskiego, mundurowi zauważyli osoby, które poruszały się w pobliżu rzeki granicznej Bug. Na widok patrolu, podjęły one próbę ucieczki.

Po krótki pościgu, funkcjonariusze oraz żołnierze zatrzymali dwóch mężczyzn. W pobliżu ujawniono znaczne ilości papierosów. Jak ustalili funkcjonariusze, kontrabanda została wcześniej przemycona przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy na terytorium Polski. Obaj mężczyźni w wieku 29 i 19 lat, zostali zatrzymani, a ujawnione przy nich przemycone papierosy o wartości około 100 tys. zł zabezpieczone. Mieszkańcy Chełma odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe.

Żołnierze z 19 Brygady Zmechanizowanej w Lublinie w ramach walki z epidemią koronawirusa, wspierają Straż Graniczną w ochronie wschodniej granicy kraju.

(fot. NOSG)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu