Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przekroczenie stanów ostrzegawczych na rzekach w regionie. Jest ostrzeżenie hydrologiczne

W związku z dalszym wzrostem poziomu rzek w regionie wydano ostrzeżenie hydrologiczne. Dotyczy ono dwóch rzek – Bugu oraz Krzny.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie poinformował rano, że na rzece Krzna w Malowej Górze w dalszym ciągu występuje wzrost poziomu wody. W czwartek wydano 3 stopień zagrożenia powodziowego. Wody Polskie stoją na straży, na bieżąco również informują o zmianie sytuacji.

Obecnie na Krznie w Malowej Górze prognozowany jest dalszy wzrost poziomu wody powyżej stanu alarmowego. Rano pojawiło się również ostrzeżenie hydrologiczne dotyczące wezbrania z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na Bugu.

Chodzi o obszar rzeki Bug od ujścia Uherki do Krzyczewa (woj. lubelskie). Spodziewany jest w ciągu najbliższych godzin dalszy wzrost poziomu wody w strefie stanów wysokich, w profilu Krzyczew powyżej stanu ostrzegawczego.

(fot. RZGW)

4 komentarze

  1. A w czerwcu będzie że za sucho susza ostrzeżenia pożarowe w lasach

  2. Ci co będą później lamentować, że susza teraz powinni łapać tą wodę w jakieś wiaderka.

    • Pewnie jak ją dobrze przygotują to i zupy się na jedzą albo herbaty i kawy napiją haha

  3. Innowierca (ale życzliwy)

    O tyle dobrze się dzieje, że jak „turyści” z Białorusi pokonają Wielki Mur Jarosława Małego to jest spora szansa, że może się który utopi w nieodległych bagnach…