Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przekroczenie prędkości i wyprzedzanie na przejściu. Dwa wysokie mandaty za wykroczenia

Jedna z kierujących za swój wyczyn na drodze otrzymała 2500 zł mandatu, zaś druga 1500 zł. Ta pierwsza jechała 151 km/h przewożąc dzieci, zaś druga wyprzedzała pojazdy na przejściu dla pieszych.

Parczewscy policjanci w miejscowości Królewski Dwór zatrzymali do kontroli drogowej 40-latkę, która zignorowała znaki dotyczące ograniczenia prędkości. Kobieta kierując volvo jechała z prędkością 151 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 70 km/h. Kierująca w pojeździe przewoziła dzieci.

W miejscu kontroli kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 81 kilometrów. Za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 zł, a jej konto „wzbogaciło się” o 10 punktów karnych.

Z kolei 1500 złotych mandatu zaproponowali policjanci 29-letniej mieszkance gminy Czemierniki. Kobieta kierując pojazdem marki Toyota w Parczewie zlekceważyła zakaz wyprzedania innych pojazdów w rejonie przejść dla pieszych.

Na jej konto wpłynęło również 10 punktów. Zatrzymana do kontroli przyznała, że faktycznie popełniła wykroczenie, bo bardzo się jej spieszyło. Po tak surowej karze oświadczyła, że nigdy więcej nie popełni podobnego wykroczenia i zobowiązała się do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Przekroczenie prędkości i wyprzedzanie na przejściu. Dwa wysokie mandaty za wykroczenia

(fot. Policja Parczew)

8 komentarzy

 1. Studętkom jezdem, to se tak myślem, że;

  W obu przypadkach gołym okiem widać, wyraźny poziom bezmyślności.
  Brawo policjanci, słusznie daliście „paniom” po pipkach.

 2. Wczoraj dzbany stały i suszyły na melgiewskiej wieczorem , pusto po horyzont a ten zza krzaka suszy. I to jest prewencja zapobiegania wypadkom , nie to jest robienie wyników jak oni to nazywają

  • „nie to jest robienie wyników jak oni to nazywają”
   Eliminowanie z drogi sebiksów w audi, którzy nie potrafią czytać (np. znaków) to prewencja.

  • Jak byś zrobił prawo jazdy, „suszarka” w krzakach nie byłaby problemem i te kolorowe tabliczki z dziwnymi symbolami, literkami i cyferkimi. Biedni ci chipsowi kierowcy. Problem widzą tylko z policją.

 3. Za świadome popełnianie wykroczenia powinna dostać 50% plus. A nie powiedziała co było przyczyną tego tzw pospiechu?? Żenada i bezczelność na drodze w wykonaniu paniusi.

 4. Kolejność newsów znów nieprawidłowa , przynajmniej w wersji mobilnej.

  • Jeżeli nie otrzymamy szczegółowej informacji, nie jesteśmy w stanie pomóc. Potrzebny jest m.in. screen, albo specyfikacja urządzenia. Na naszych urządzeniach wyświetla się prawidłowo. Nikt nam nie zgłaszał takiego problemu.
   Pozdrawiamy

 5. X-X-X-X-X--X-X-X

  Wyprzedzanie w rejonie przejść to plaga na lubelskich ulicach. Zazwyczaj baran nawet nie wie, że coś robi nie tak, „ja przecież jadę swoim pasem, przecież nie wyprzedzam”.

Wiadomości z info112