Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przejeżdżał rowerem przez ulicę, został potrącony przez audi (zdjęcia)

We wtorek po południu na ul. Romera doszło do potrącenia rowerzysty. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 12:30 na ul. Romera w Lublinie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem rowerzysty.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że starszy mężczyzna kierujący rowerem przyjeżdżał przez ulicę i został potrącony przez pojazd marki Audi. Pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie udzielił świadek zdarzenia wraz z kierowcą audi.

Zespół ratownictwa medycznego przewiózł poszkodowanego cyklistę do szpitala. W rejonie wypadku nie ma utrudnień z przejazdem. Kierujący audi był trzeźwy, policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Przejeżdżał rowerem przez ulicę, został potrącony przez audi (zdjęcia)

Przejeżdżał rowerem przez ulicę, został potrącony przez audi (zdjęcia)

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. Dlaczego w artykule nie jest napisane, że rowerzysta przed wjazdem na PdP poruszał się rowerem po chodniku. Wtedy trzeba było interweniować i przeciwdziałać, a nie w momencie wjeżdżania rowerzysty na przejście.
    Elementem poprzedzającym każde potrącenie rowerzysty na PdP jest wcześniejsza jazda takiego rowerzysty po chodniku. Trzeba przeciwdziałać przyczynom, a nie skutkom.

    • Zapewne dlatego nie ma wzmianki o wjechaniu z chodnika na przejście, bo najbliższe przejście jest ze 150 m dalej…

  2. Franio ale jak ???

  3. Grześ przez wieś

    Jak franio taki pedalaż niech napisze jaki to model roweru.

  4. Znowu jakiś zgred nawalony