Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przed szpitalem w Lublinie pojawią się kontenery dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS CoV-2 (zdjęcia)

Spółka Zurad dostarczy do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie zespół 6 kontenerów do triażu, co umożliwi minimalizację ryzyka transmisji patogenu SARS-CoV-2 na osoby niezarażone.

Spółka Zurad poinformowała, że wygrała pierwszy w Polsce kompleksowy przetarg na utworzenie obszaru obserwacyjno-izolacyjnego, systemu segregacji (triażu) i bezpiecznego transportu pacjentów z podejrzeniem zarażenia wirusem SARS CoV-2. System, składający się z 6 kontenerów, trafi do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie, który ogłosił przetarg.

To pierwszy tego typu projekt, w ramach którego spółka Zurad, przy współudziale kooperanta Modular System sp. z o.o., dostarczy zespół kontenerów do triażu. Zaproponowane rozwiązanie umożliwi minimalizację ryzyka transmisji patogenu SARS-CoV-2 na osoby zgłaszające się do szpitala, niezarażone koronawirusem. Chodzi o pacjentów przyjmowanych na wizyty i zabiegi planowe.

– Zaproponowane przez nas rozwiązanie, które wygrało przetarg, nie jest pierwszym służącym do walki z koronawirusem. Nasza firma ma w tym już pewne doświadczenia, jak choćby RobUV służący do dezynfekcji pomieszczeń. Przykładamy wielką wagę do walki z COVID-19, dlatego staramy się oferować rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie służbom zaangażowanym w działania prozdrowotne – podkreśla Adam Jabłoński, prezes Zarządu Zurad sp. z.o.o.

Jednym z kluczowych elementów triażu jest przeprowadzenie wywiadu medycznego i uzyskanie wyniku testu na obecność wirusa w jak najkrótszym czasie. Istotne jest sterowanie ruchem pacjentów tak, by nie narażać personelu szpitala i pacjentów na zarażenie wirusem SARS CoV-2.

W wyposażeniu kontenerów jako opcja będzie możliwa instalacja systemu Lamp UVc do dekontaminacji i dezynfekcji pomieszczeń. Został on opracowany przez spółkę Zurad i jest już stosowany przy robocie RobUV.

Dodatkowymi funkcjonalnościami dostępnymi w opcji będą:
• montaż systemu wentylacji o właściwej ilości wymian z odzyskiem ciepła;
• bramka biometryczna z pomiarem temperatury;
• system do rozpoznawania i identyfikacji twarzy oraz system do skanowania dokumentów;
• pomieszczenia izolujące pacjenta z podejrzeniem zarażenia SARS CoV-2;
• systemy komunikacji werbalnej – system ma służyć komunikacji z pacjentem przebywającym w kontenerze;
• system termowizyjny w podczerwieni – stale monitorujący ciepłotę ciała osób przebywających w poczekalniach.

Proponowane rozwiązanie zabudowy kontenerowej Zuradu może być wykorzystane w razie wystąpienia innych typów klęsk żywiołowych lub epidemicznych. Modułowość systemu pozwala też na dostosowanie do wymaganej funkcji i potrzeb użytkownika, łatwy transport, montaż, jak i przechowywanie.

Przed szpitalem w Lublinie pojawią się kontenery dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS CoV-2 (zdjęcia)

Przed szpitalem w Lublinie pojawią się kontenery dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS CoV-2 (zdjęcia)

(fot. PGZ)

37 komentarzy

  1. chinska republika ludowa 2.0

  2. Franiu, za twoje na pewno nie kupione bo Ty nie masz kiedy pracować i nie odprowadzasz podatków, bo to Ty często wchodzisz na ten portal, to Ty często wystawiasz komentarze, Ty z nudów jesteś złośliwy ( chyba, że to wiek)

  3. jak podczas drugiej wojny swiatowej

  4. Ja mimo wszystko idę ćwiczyć posenki, np. anielski orszak albo popatrz jak szybko mija czas, że o Funeral marszu już nie wspomnę. Przeto covid zabija to i dla mnie roboty więcej.

  5. gdybym był bezdomnym na pewno bym skorzystał hehe warunki podobne jak i u premiera w willi

Z kraju