Przebudowa skrzyżowania ma ułatwić życie mieszkańcom osiedla. Po wakacjach znacznie tam wzrośnie ruch (foto)

Niecałe trzy miesiące ma potrwać przebudowa skrzyżowania ul. Jantarowej i Jana Pawła II w Lublinie. Miasto chce, aby było ono gotowe na koniec wakacji, gdyż od września rozpocznie funkcjonowanie szkoła, do której ma uczęszczać blisko tysiąc dzieci. To oznacza, że ruch pojazdów na osiedlu znacznie wzrośnie.

Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg na przebudowę skrzyżowania ul. Jantarowej i Jana Pawła II w Lublinie. Na wykonanie tych prac mieszkańcy osiedla czekają od dawna. Podobnie bowiem jak z sąsiedniej ul. Gęsiej wyjazd z ul. Jantarowej, zwłaszcza w godzinach szczytu, stanowi duży problem. Tymczasem od września ruch na osiedlu wzrośnie jeszcze bardziej, gdyż rozpocznie funkcjonowanie Szkoła Podstawowa nr 58, do której uczęszczać będzie 800 uczniów i 150 przedszkolaków. Miasto już w ubiegłym roku obiecało wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na obu skrzyżowaniach.

W ubiegłym miesiącu wprowadzono zmiany w przeznaczeniu pasów ruchu na wlocie ul. Gęsiej do ul. Jana Pawła II. Z prawego pasa jezdni, z którego do tej pory można było jechać w prawo i na wprost, obecnie można jedynie skręcać w prawo. Z kolei ruch na wprost, możliwy jest teraz z lewego pasa jezdni. Na realizację czeka jeszcze obiecana budowa dodatkowego pasa jezdni. Teraz przyszedł czas na ul. Jantarową.

W tym przypadku zaplanowana została przebudowa skrzyżowania. Ponieważ większość kierowców wyjeżdżających z osiedla kieruje się w stronę centrum, powstanie dodatkowy pas jezdni przeznaczony do skrętu w prawo w ul. Jana Pawła II. Tym samym kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy jezdni, z których każdy będzie prowadził w innym kierunku. Dodatkowo wprowadzone zostaną także zmiany w działaniu sygnalizacji świetlnej. Na realizację inwestycji zarezerwowano blisko 260 tys. zł. Termin na wykonanie prac został wyznaczony przez miasto na 21 sierpnia.

(fot. lublin112.pl)

14 komentarzy

 1. A z Roztocze w JP II kiedy? jak się całkiem zakorkuje? Natychmiast potrzebny jest oddzielny prawoskręt.

 2. Słoikom jak nie pasuje to niech jada na prowincje, nie beda utrudniac zycia innym

  • Zrobić słoikom wyjazd w kierunku Konopnicy i Stasina . Po drodze będą mieli swojskie klimaty , krowy na pastwiskach , zborze i żniwa , a na jesieni zapach świeżego obornika przypominający rodzinne strony .

   • Jeszcze długo musisz się uczyć wójcie, że zboże pisze się przez ż,wracaj do szkoły ciemniaku

    • Słoiku z wykształceniem @ortografia . A łojca i matkę też poprawiałeś w listach czytając ich wiadomości gdy słali ci z wioski wraz z wałówą .

 3. Uliczka osiedlowa z 5 pasami ruchu. A co za rok. 6, 7, 8 czy 15 PASÓW?
  Miasto inspiracji! Jest za dużo samochodów, więc dobudujmy więcej dróg, parkingów, wiaduktów żeby… pojawiło się jeszcze więcej samochodów.
  Rozwiązywanie problemu zapalenia płuc przez zbijanie temperatury, a nowotworu przez eutanację.

 4. Kiedy Zana,Sowińskiego za to ulicę powinien ktoś przed prokuraturą stanąć,Popiełuszki,Romera,Unii Lubelskiej ,Kraścickie też już do remotu .Drodzy czytelnicy drogi w Lublinie to koszmar i wstyd na całą Polske, to wszystko dzieje sie w centrum patrz Krakowskie ,Lipowa to też do remontu ,Sztaszica tragedia i tak mógłbym pisac i pisac .Kto jest za to odpowiedzialny proszę o wskazówki,poswięce resztę mojego życia żeby tego ktoś usunąć z miesca pracy,albo postwić przed prokuratorem.

  • Onanis Samokopoulos

   Pamiętam kostkę bazaltową na Hanki Sawickiej, teraz Świętoduskiej – jakbyś wtedy miał okazję pojeździć po takiej nawierzchni, to teraz nie narzekałbyś. Z mojego punktu widzenia idzie ku lepszemu, tylko roszczeniowcy rozpieszczeni gładkimi drogami muszą ponarzekać…

  • nie łudź się … to są krewni i znajomi królika ! wos im z głowy nie spadnie. Ale co swoja przytuili/prztylają $$$ to ich… tak będzie niestety zawsze! o zgrozo!

 5. a nie można było tak od razu zrobić! ale nie grube mln wydane żeby zaraz poprawiać fuszerkę! tak samo było ze skrętem w prawo z filaretów na głęboką! jak robili remont to był tylko 1 pas na skręt w prawo nie minęło pół roku musieli porawiać i dodawać jeszcze jeden! i tak na każdym kroku! położą gdzieś nowy asfalt to po roku go zrywają bo muszę rury położyć! tak to jest jak sie wydaje publiczne nasze pieniądze …albo wydane setki mln złotych na bariery dźwięko chłonne w szczerym polu! Miliardy złotych są „wyrzucane w błoto” chory kraj, chore zwyczaje… i tak w każdej dziedzinie … jak ma być dobrze jak jest tak „rozkradana” nasza kasa:(

  • tam było na odwrót… najpierw zrobili dodatkowy pas do skrętu w prawo, a później zrobili remont ulicy.

 6. Po wakacjach znacznie wzrośnie tam ruch.

 7. kierowca fiata

  co niekturzy to zapomnieli z kad im nogi wyrosly

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8342zł 0.52%
  • GBP 5.2727zł 0.6%
  • EUR 4.5627zł 0.66%
  • CHF 4.1473zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja