Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Produkował papierosy i sprzedawał okolicznym mieszkańcom

Policjanci z Zespołu do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą tomaszowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej delegatury w Zamościu, a także mundurowymi Placówki Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej, ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe.

Policjanci ustalili, że 59-latek z gminy Łaszczów produkuje z własnego tytoniu papierosy i sprzedaje okolicznym mieszkańcom. W miejscu zamieszkania mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili ponad 1,5 kilograma suszu tytoniowego, 260 sztuk papierosów, krajankę tytoniową w ilości ponad 150 gramów oraz sprzęt służący do produkcji papierosów w postaci gilzownicy elektrycznej i manualnej, a także gilzy papierowe w łącznej ilości 1089 sztuk.

59-latek został zatrzymany. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny towar. Wyliczono, że swoim czynem, mężczyzna naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego na ponad 1 200 złotych.

Za wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez wymaganego zezwolenia grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawiania wolności do roku oraz przepadek zabezpieczonego towaru.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

19 komentarzy

  1. to bez kitu bandytę zatrzymali, pamiętajcie na przyszły raz złodziei nie można okradać XD to już nie jest patologia władzy, to już jest zanik mózgu u władzy, jeżeli kiedykolwiek komuch i jego banda mieli ten mózg.
    nasza wspaniała „DOBRA ZMIANA” dzięki skutecznej walce z tzw pandemią, której nie chcą uznać bo by musieli odszkodowania płacić wszystkim, uszczuplili PKB polski o 168 mld zł w 2020 roku, i jak siedzieliśmy tylko 2 tygodnie w domu tak dalej siedzimy. Ludzie płacą potężne składki na Zusy srusy, a pomocy od lekarza brak, policja nie łapie przestępców tylko ugania się za ludźmi bez maseczek. najważniejszymi informacjami w kraju są jak to Trzaskowski i platforma jest straszna, nieudolne sądy umarzają sprawy o maseczki za mandaty których ludzie nie przyjęli, ale do sądu bez maski nie wejdziesz, służba zdrowia to już nie mówiąc jak kuleje, ale po co nam w polsce karetki jak możemy sprezentować nowe limuzyny mafii z cyrku z warszawy. Pisiorki sieją propagandę jacy to oni pro życie są, a o wsparciu dla rodzin z dziećmi z ciężkimi wadami nie ma. nic nie zmienili w tym kierunku od strasznej okradającej polaków nieudolnej władzy platformiarzy. a ścigają ludzi bo papierosy skręcali. KPINA TO JUŻ NIE JEST PANSTWO Z KARTONU, TO JUŻ JEST PANSTWO Z PAPIERU TOALETOWEGO I TO ZUŻYTEGO.

  2. w artykułach dostępnych w sieci można przeczytać, że chałupniczy koszt wyprodukowania paczki papierosów to 80 groszy, a w poważnej manufakturze z liniami produkcyjnymi nawet 50 groszy. póki różnego rodzaju podatki będą wynosić tysiąc procent, póty znajdą się ludzie „minimalizujący dysproporcje cenowe”.
    bo chyba nikt się nie spodziewa, że ludzie po stopniowych podwyżkach na przestrzeni dekad, przestaną palić…

  3. objatka za 8mln nie woadomo skad nie sprawdzą
    dziatek co skreca fajki – leci grom

  4. sam posadził..uprawiał to i sam sprzedawał:D…przecież można prowadzić sprzedaż detaliczną- rolniczą.. 100 tirów wjeżdża przez granicę z fajkami dla niepoznaki łapią jednego.a tu dziadek sobie dorabiał do pensji..renty..lub emerytury bo go na co dzień Państwo obrada w biały dzień

Wiadomości z info112