Proboszcz, który jechał po pijanemu usłyszał zarzuty. Nie przyznaje się do winy

Proboszcz parafii przy ulicy Skierki w Lublinie usłyszał już zarzuty. Wcześniej usiłował wpływać na naszych reporterów, by usunęli materiał opisujący jego jazdę po pijanemu. Nie zgłosiła się również osoba, która miała kierować jego autem.

W poniedziałek po południu na lubelski komisariat zgłosił się 53-letni Leszek S., proboszcz parafii przy ul. Skierki w Lublinie. Miał on wezwanie w celu złożenia zeznań dotyczących sobotnich wydarzeń, kiedy to miał jechać po pijanemu swoim samochodem. Nie przyznał się do kierowania autem, tłumaczył, że w tym czasie nie on siedział za kierownicą pojazdu. Przeczą temu zeznania świadków, którzy jechali za poruszającym się dziwnie kierowcą i bez cienia wątpliwości, rozpoznali w nim Leszka S.

– Kluczyki do audi znajdują się na plebanii i są ogólnodostępne – wyjaśniał naszemu reporterowi proboszcz. Co więcej, wspomniał o osobie, która tego dnia rzekomo prowadziła auto. – Wiem kto to jest, ale nie powiem – dodał ksiądz. Mężczyzna ten zadzwonił do naszej redakcji i wyjaśnił, że to on prowadził auto, dojechał pod plebanię i poszedł oddać księdzu kluczyki. Dodał, że zgłosi się na komisariat. Jednak jak do tej pory nikt taki nie dotarł do funkcjonariuszy. Co więcej, świadkowie nie widzieli żadnej innej osoby, oprócz księdza.

W związku z tym Leszek S. usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Oprócz utraty uprawnień grozi mu wysoka grzywna oraz do dwóch lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 13. Jadący z żoną i dzieckiem mężczyzna, w ostatniej chwili dostrzegł rozpędzone audi, którego kierowca wyjeżdżając z ulicy Radości zignorował znaki drogowe i o mało nie doprowadził do zderzenia. Tylko refleks mężczyzny sprawił, że nie doszło do wypadku. Gdy ruszył za odjeżdżającym w kierunku ulicy Wileńskiej autem, zauważył dziwny tor jego jazdy. Auto nie potrafiło utrzymać się na swoim pasie ruchu, zjeżdżało też na krawężnik.

Mając uzasadnione podejrzenie, iż kierowca audi może być nietrzeźwy, powiadomił policję, zaś sam cały czas za nim jechał. Audi zajechało pod kościół przy ulicy Skierki, zaś jego kierowca szybkim krokiem skierował się na plebanię.

Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, przez kilkanaście minut nikt nie chciał otworzyć drzwi. W końcu na zewnątrz wyszedł proboszcz Leszek S. Wyjaśnił, że to nie on jechał samochodem, tylko ktoś inny, kogo danych nie zna. Jednak świadek nie miał najmniejszych wątpliwości, że to właśnie on siedział za kierownicą audi.

53-letni proboszcz zlokalizowanej tam parafii został przetransportowany na komisariat, gdzie poddano go badaniu alkomatem. Miał on ponad 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zabezpieczyli także auto, zaś księdzu zatrzymali prawo jazdy.

Tuż po tym jak opisaliśmy zdarzenie, Leszek S. usiłował wpływać na naszych reporterów, by usunęli materiał. Tłumaczył, że przecież nie został złapany za rękę, podważał również wynik badania (widział 1,1 mg na wyświetlaczu alkomatu).

(fot. lublin112)
2016-02-23 19:10:20

37 komentarzy

 1. Plucia jadem i obrażania ciąg dalszy nastąpi. Więcej komentarzy i emocji niż sprawa Lublinianki ukaranej za obrazę uczuć lewackiej społeczności.

 2. 1,1 mg to 2,2 promila!!! Wiem, bo kiedyś też taką głupotę popełniłem 🙁

 3. Ile wam dawał za usunięcie artykułu?

 4. 1.1 mg to ok 2.2 promila więc dobrze widział 😛

 5. Księciu niech się nauczy przeliczania jednostek urządzenia podają wyniki w miligramach na litr, a najszybsze tego przeliczenie na promile to jest pomnożenie tego wyniku przez 2. Kłamca i jeszcze ma czelność innych umoralniać.

 6. Co za obrzydliwy kłamca… zaraz bedzie ze ateisci go zaatakowali i jeszcze swiadkowueppójdą siedzieć. Księżulku skoro wiesz kto to powiedz jak jestes niewinny. Ukrywanie sprawcy to grzechy cudze o czym powinieneś wiedzieć więc gnaj do biszopaBudzika do spowiedzi…

 7. sprzeda się działeczkę pozyskana za bezcen i jakoś tam będzie. Cóż przeniosą gdzieś na wieś i jakoś będzie się kręcić…

 8. CZARNA MĘDA W PRZEBRANIU ŁŻE JAK PIES A JUTRO BĘDZIE SPOWIADAĆ W KOŚCIELE…A LUDZISKA W PODSKOKACH I KOPERTĄ W NIEDZIELĘ BĘDĄ ZAPITALAĆ Z DARAMI NA GRZYWNĘ…A W GARNKU W DOMKU PYRY I KEFIR NA OBIADEK HAHA….

 9. Trochę jak nasz Bolek : jak udowodnią ci winę mów że to nie Ty … Jak Cię złapią za rękę mów że nie twoja ręka …Tylko ta zasada nie dotyczy uczciwych obywateli 🙁

  • Podaj również pozostałe „ukryte” miejsca nadajników w Lublinie, lub napisz „co ma piernik do wiatraka” odnośnie do zaistniałego zdarzenia geniuszu.

  • To miejski nadajnik o małej mocy, w samym Lublinie jest takich dziesiątki. Masz komórkę? I zasięg też byś pewnie chciał mieć? Albo móc się dodzwonić, a nie komunikat „sieć zajęta”?

 10. Jestem zawsze za sprawiedliwością i za poszanowaniem obowiązującego prawa. Jeśli ktoś łamie prawo powinien ponieść tego konsekwencje nie zależnie od zajmowanej funkcji czy statusu społecznego. W naszym ukochanym kraju to oczywiście fikcja a prawo ma przestrzegać pospulstwo a nie ludzie którzy są uznawani za elitę. Z pewnością uczciwe byłoby odsunięcie proboszcza z posługi duszpasterskiej przez kurię oraz wszczęcie postępowania wydalenia z kapłaństwa. Jeśli kuria chciałaby zachować twarz i podnieść swój wizerunek wśród spoleczenstwa. Tak powinna się zachować. Znając życie i ślepotę polskiej Temidy wyrok zapadnie łagodny i z pewnością sprawa też się będzie ciągnąć latami by sprawę wyciszyc. Ciekawa jestem ile jeszcze Polakow wierzy w polskie sądy w ich niezawisle i sprawiedliwe wyroki. Może się okazać ze tak jak z naszym katolicyzmem wg kościoła 93% katolików w Polsce ale praktykujących 36-38%.

 11. Za kierownicą auta siedział duch święty dlatego nie zgłosił się na komisariat bo nie każdemu on się ukazuje.

 12. Skoro sie nawywijało to trzeba przynajmniej zachować fason. Człowiek bez kręgosłupa moralnego będzie zwalał winę na wszystkich i wszystkiemu zaprzeczał. Żeby spowiadać się przed tego typu ludzmi to chyba trzeba upaść na głowę. Jeśli poroboszcz takim przykładem świeci to co mówić o reszcie. Ganić grzeszników na ambonie to potrafią. Banda egoistów i zaromiuzalców którzy starają sie wszystkim wmówić że są lepisi od innych. Mam nadzieje że bóg ich pokara za tą pychę.

 13. Sprawiedliwość

  Ten kościół jest wyposażony w lepsze kamery niż zakład karny w Radomiu. Jakby policja zabezpieczyła nagrania z monitoringu to pewnie juz by było po sprawie, bo było by widać kto wysiada z auta. Do tego czasu juz pewnie wszystko usunięte.

 14. Typowy, zakłamany KLECHA

 15. oj lechu lechu

 16. kiedy mogę sobie samochód pożyczyć ??? jak najbliższa data ???

 17. Banda idiotow promil to 0,1 % a miligram to 0,001 grama czyli 1,1 mg/l daje wynik tradadada 0,11% czyli 1.1 promia

 18. Zamknąć potencjalnego zabójcę.

 19. Swawolny Chichot Losu

  Szanowny Sto dwudziesty trzeci – że z katabasa alkoholik to prawda, ale żeby go leczyć (?)…

  W Japonii alkoholików i narkomanów „leczy” się tak.
  Zamyka ich się na pół roku w celach z miękko wyłożonymi ścianami i jedyną kurację jaką im się stosuje, to dawanie michy dwa razy dziennie.
  Podobnież nie było śmiertelnego zejścia, i nieczęsto trzeba takich leczyć powtórnie.

 20. Dodaj se komentarz

  Nie chciało sie okolicznym „beretom” dreptać na poczekajke to mają przykładnego księdza w samym centrum osiedla – a mógł tam zostać dom kultury, z placem zabaw i kawałkiem górki do zjeżdżania na sankach.
  Miasto kościołów i hipermarketów rulez !

  • Zarówno plac zabaw, kawałek górki do zjeżdżania i ławeczki do siedzenia w centrum samego osiedla pozostały, bo kościół powstał w miejscu po klubie. Myślisz, że miasto utrzymywało by ten, jak to nazywasz „dom kultury”? Teatr Lalki i Aktora wykopali do Kolejarza a jakie im tam zapewniono warunki prezentowała Panorama.

 21. nieKATOLIKale TRZEŹWY

  skoro kluczyki są ogólnie dostępne to powinien dostać jeszcze za niezabezpieczenie pojazdu przed urzytkowaniem w nieodpowiedni sposób a poza tym teraz biegam do klechy po samochód po co swoim jeździć…..

 22. A co na to księdza najwyższy przełożony?

 23. Wiklinowy nocnik

  haha nawet ksiadz w tym kraju klamie…

 24. Wiele tu komentarzy ziejących niechęcią czy wręcz odrazą do KK czy samych księży…
  Można to zrozumieć… patrząc co KK w ostatnich latach nawyrabiał.
  Nie jestem obrońcą tego księdza, jeżeli złamał prawo, to niech podlega karze tak jak każdy, ale niech będzie sądzony przez nas tak jak każdy inny.
  Chciałbym podjąć jednak jeszcze inny temat.
  Ksiądz, tym bardziej proboszcz jest podległy biskupowi. Pytanie do biskupa, pasterza swoich owieczek, bezpośredniego zwierzchnika proboszczów:
  Jeżeli wiedział o problemach alkoholowych proboszcza i nic z tym nie zrobił, nie pomógł, nie wysłał na leczenie
  to jest do odstrzału
  Jeżeli nie wiedział , to tym bardziej jest do odstrzału. Jeżeli jest jego zwierzchnikiem, szefem, czy jak kto chce to nazwać, to ma obowiązek wiedzieć co się dzieje na jego parafiach.
  Łatwo jest „drogi” biskupie mianować kogoś proboszczem, łatwo jest mu dać zadanie do wykonania
  A gdzie twoja „ojcowska” biskupia miłość do swoich podwładnych? ogranicza się tylko do wizyty raz na 5 lat?
  Może to jego ekscelencja poczuje się trochę do winy za to co dzieje się z proboszczami… popełniają samobójstwo, popadają w alkoholizm itd.
  Jako człowiek niekoniecznie mogący nazwać się katolikiem, ale na pewno chcący być Chrześcijaninem, mam nadzieję że to wszystko wyjdzie na dobre Leszkowi, że to doświadczenie pomoże wyjść mu na prostą. Dzięki Bogu jego poczynania do tej pory nikomu nie przyniosły krzywdy. Całe szczęście. Chrystus nie potępił jawnogrzesznicy.. potępił jej czyny. Tak samo Chrześcijanin powinien podejść do sprawy Leszka.

 25. Musiał Biedak odprawić kilka Mszy Św. a wino musiało być mocne….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.739zł -0.01%
  • GBP 4.8934zł 0.06%
  • EUR 4.4016zł -0.02%
  • CHF 4.0896zł 0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Obchody Stulecia Zwycięstwa Polski nad Bolszewikami w Bitwie Warszawskiej 1920 zwanej jako „Cud nad Wisłą”
  Dożynki gminy Trzydnik Duży w Rzeczycy Ziemiańskiej
  Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów: Krasnostawskie Chmielaki odbędą się w innej formie
  Wystrzałowa branża: Współpraca branży budowlanej
  Kino pod gwiazdami w Nowosiółkach