Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Prezydent USA odwiedzi Polskę w dniach 20-22 lutego

Na zaproszenie prezydenta RP Andrzeja Dudy z kolejną wizytą do Polski przyjedzie prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Polska będzie też współgospodarzem szczytu wschodniej flanki NATO i USA.

Szef Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz przekazał, że ostatnie rozmowy Prezydentów Polski i USA będą dotyczyły spraw bezpieczeństwa, a także stosunków polsko–amerykańskich.

– Prezydent Andrzej Duda od 2015 roku bardzo intensywnie pracował nad tym, aby sojusz polsko–amerykański był w jak najlepszym kształcie, bowiem to Stany Zjednoczone w dużej mierze są gwarantem bezpieczeństwa i stabilności całego naszego regionu – mówił. Relacje polsko–amerykańskie, jak wskazują także amerykańcy dyplomaci, są dzisiaj w najlepszym możliwym kształcie w historii – akcentował.

Szef BPM poinformował, że oprócz rozmów z prezydentem Andrzejem Dudą, prezydent Biden planuje wygłosić też przemówienie do Polaków, podkreślające rolę Polski w kontekście kryzysu na wschód od naszych granic.

– Jednocześnie to wystąpienie, jak wskazują nasi amerykańscy sojusznicy, będzie dotyczyło oczywiście także szerszej tematyki, architektury bezpieczeństwa całego regionu – dodał minister.

22 lutego w Warszawie odbędzie się spotkanie Prezydentów Polski, USA i liderów państw Bukaresztańskiej Dziewiątki.

(fot. wideo KPRP\źródło KPRP)

Jeden komentarz

  1. a w jakim języku będą rozmawiać… :] „this this „ajaj”

Z kraju

Sport