690 680 960

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie stopień nadbrygadiera PSP

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył dzisiaj awanse generalskie oficerom Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Straży Granicznej oraz Państwowej Straży Pożarnej. Wśród nich znalazł się st. bryg. Tadeusz Milewski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

W sobotę rano Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył awanse generalskie będące potwierdzeniem dotychczasowych zasług na rzecz bezpieczeństwa kraju. Wśród awansowanych znalazł się st. bryg. Tadeusz Milewski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Jest to pierwszy stopień generalski w historii woj. lubelskiego wśród strażaków.

– Tak już jest, że kiedy jest deficyt bezpieczeństwa, kiedy czujemy niepewność sytuacji i potencjalne zagrożenia, bardziej dostrzegamy też bezpośredni związek, jeśli chodzi o skuteczność działania na rzecz bezpieczeństwa państwa zarówno w wymiarze obrony militarnej, jak i tego wszystkiego co decyduje o poziomie bezpieczeństwa granic i poziomie bezpieczeństwa wewnętrznego – powiedział Bronisław Komorowski.

Prezydent zaznaczył, że awanse dla służb są istotne dla bezpieczeństwa kraju.

Dzisiaj mianowani zostali:

na stopień generała brygady Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego:

– płk Dariusz Łuczak, Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego,

na stopień generała brygady Służby Kontrwywiadu Wojskowego:

– płk Piotr Pytel, Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego

na stopień nadbrygadiera Państwowej Straży Pożarnej:

– st. bryg. Józef Galica,
– st. bryg. Tadeusz Milewski,
– st. bryg. Andrzej Szcześniak,

na stopień generała brygady Straży Granicznej:

– płk SG Andrzej Kamiński,
– płk SG Andrzej Pilaszkiewicz.

St. bryg. mgr. inż. Tadeusz Milewski jest Komendantem Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie od 24.01.2011 r.

2015-05-02 15:23:13
(fot. Wojciech Grzedziński – Kancelaria Prezydenta RP)

 

8 komentarzy

 1. I znowu bredzi, a skąd awans? Bo wygwizdany został w Lublinie i świruje awansami. Polecam wypowiedź Bronka jak leciał helikopterem, wstrząsające rzeczy opowiada, „nowe dachy na nowych domach” cuda się dzieją dzięki niemu bo nasz pan patrzy na nas z jasnej góry, aż się człowiekowi lżej na sercu robi link doklecie do tuby /watch?v=VZAQ4cPOF8E

 2. Kiełbasa wyborcza

  • obrzydliwa kiełbasa wyborcza i to za pieniądze Podatnika, bo będziemy płacić za wyższe pensje dla nich, w wykonaniu tego co nawet nie umie napisać poprawnie w języku polskim, tego co podpisał 13 ustaw podnoszących podatek, tego co wyraził zainteresowanie zdobyciem w sposób nielegalny tajnego polskiego dokumentu przy współudziale osoby którą jak sam powiedział, podejrzewał o kontakty z obcym wywiadem

 3. Podziękujmy Jaśnie Panu przy urnach !!!!

 4. od pewno czasu rozdają generałów na prawo i lewo. Za kilka lat nawet powiatowy komediant dostanie lampasy. Nawet cywilowi dali generała- patrz ITD- typowy cywilny [] ale swojego generała ma, a co!!! Mistrzostwem świata to generałowie w Policji- jeszcze nigdy w historii tej formacji tylu matołów nie nosiło lampasów. Żeby chociaż coś sobą reprezentowali, a tu ani merytorycznej wiedzy, ani za grosz honoru, a tylko [] do stołka przyspawane polityczną elektrodą.

 5. a kiedy marszałka dostaniemy? ostatnim był bandyta z PPR Spychalski

 6. Komendanci PSP dostają awanse na generałów ich zastepcy potrafią w ciągu roku awansować dwukrotnie z racji powodzi a strażacy pracujący na podziale bojowym sa traktowani jak smiecie nikt za powódz 2014 nie dostał awansu w stopniu a wkoncu to oni nosili worki i je napelniali to oni obsługiwali sprzet do transportu czy pomocy im sie zabiera dodatki słuzbowe za byle gówno bo nie dość ze ma 300zł dodatku to jeszcze go ujebać za pierdoły a panowie komendanci i w biurze dostają maksymalne dodatki i wręczają sobie awanse po 2 razy w roku. smiech na sali.

  • Wszyscy już zwarci i gotowi w blokach startowych, żeby w niedzielę zagłosować na Bula Wpadkę. Za zasługi powinni mu dodrukować na karcie dodatkową kratkę.

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas