Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą oddali hołd żołnierzom Korpusu Ochrony Pogranicza w Wytycznie (wideo)

Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą biorą udział w obchodach 81. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę. Para prezydencka oddała hołd żołnierzom Korpusu Ochrony Pogranicza w Wytycznie.

W czwartek prezydent z Pierwszą Damą oddali hołd żołnierzom Korpusu Ochrony Pogranicza w Wytycznie, w miejscu uświęconym krwią obrońców Polski, walczących z Sowietami w 1939 r.

– Propaganda najpierw sowiecka, a później rosyjska próbuje nazywać atak 17 września 1939 r. ochroną dla mieszkańców Białorusi i Ukrainy, ale to nieprawda – podkreślił w Wytycznie prezydent Andrzej Duda podczas obchodów 81. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę.

Jak zaznaczył prezydent, Polska nie miała szans obronić się wobec agresji dwóch największych wówczas potęg militarnych – nazistowskich Niemiec i sowieckiej Rosji.

– 81 lat temu zniszczona została wolna i niepodległa Polska, 81 lat temu najeźdźcy niemieccy i sowieccy zniszczyli byt państwa polskiego – wyśnionego i wywalczonego przez pokolenie powstańców styczniowych, a później ich dzieci, wnuków, którzy tę niepodległą Polskę, brocząc własną krwią zdołali odzyskać. Dzisiaj rosyjska, a wcześniej sowiecka propaganda, próbuje nazywać tamten brutalny atak sowieckiej agresji ochroną dla mieszkańców Białorusi, Ukrainy. Wszyscy doskonale wiemy, że to nieprawda, a to miejsce jest najlepszym tego dowodem – powiedział Andrzej Duda.

 

 

 

(fot. wideo prezydent.pl)

21 komentarzy

  1. Jeden z najwiekszych bydlaków jacy stapali po tej ziemi.

  2. Co oni się tak koło Polesia kręcą, to już kolejna wizyta w tym rejonie w ostatnich miesiącach.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo