690 680 960

Prezydent Andrzej Duda podziękował mieszkańcom powiatu lubartowskiego za udział w wyborach i wysoką frekwencję (wideo)

Prezydent RP Andrzej Duda podziękował mieszkańcom powiatu lubartowskiego za udział w wyborach i wysoką frekwencję. Nagranie wideo z podziękowaniami prezydenta pojawiło się dzisiaj w sieci.

Nagranie z podziękowaniami pojawiło się dzisiaj w serwisie YouTube. Prezydent Andrzej Duda dziękuje na nim mieszkańcom powiatu lubartowskiego za oddane głosy w wyborach oraz wysoką frekwencję.

W najbliższy czwartek Andrzej Duda złoży przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i rozpocznie drugą pięcioletnią kadencję prezydencką; wygłosi też orędzie przed ZN i przejmie zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi RP.

Po tej uroczystości Prezydent uda się do Archikatedry św. Jana Chrzciciela, gdzie w południe zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny i Prezydenta. Mszy będzie przewodniczył, podobnie jak pięć lat temu, przewodniczący KEP apb Stanisław Gądecki. O godz. 14 na Zamku Królewskim odbędzie się uroczystość ponownego objęcia przez Andrzeja Dudę przewodnictwa w kapitułach Orderu Orła Białego oraz Orderu Odrodzenia Polski.

Później Prezydent uda się na pl. Piłsudskiego, gdzie o godz. 15.30 odbędzie się uroczystość przejęcia przez Andrzeja Dudę zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi. Przewidziano wystąpienie Prezydenta.

Pomimo złożenia wielu protestów wyborczych (zarejestrowano ich 5847) w dniu 3 sierpnia 2020 r. Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, przy udziale Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej i Prokuratora Generalnego, podjął uchwałę, w której stwierdził ważność wyboru Andrzeja Sebastiana Dudy na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonanego 12 lipca 2020 r.

(fot. wideo Starostwo Powiatowe Lubartów)

46 komentarzy

  1. kiedyś Nixon poleciał ze stołka białego domu w związku z pewną głośną aferą watergate, jak tak przeanalizować to Duduś i PiS przebili knucia Nixona któremu honor polityka kazał ustąpić ze stanowiska i usunąć się z życia politycznego…..
    no właśnie ……… honor ……..
    PS czy Duduś przypomniał motłochowi, że Piłsudski i Dmowski inspirowali się powstaniem warszawskim które miało nadejść kilka lat po ich śmierci ….. zapewne wszyscy wyli z zachwytu…..

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin