690 680 960

Premier razem z żoną zaszczepili się przeciwko COVID-19

W sobotę premier Mateusz Morawiecki wspólnie z żoną przyjęli pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Szef rządu zamieścił zdjęcie na Twitterze, wykonane zaraz po szczepieniu, wykonanym na terenie Szpitala Narodowego.

W sobotę przed południem premier Mateusz Morawiecki wspólnie z małżonką przyjęli pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Szef rządu poinformował, że na szczepienie zarejestrował siebie i żonę 20 kwietnia. Zrobił to, korzystając z numeru 989.

– Moja żona Iwona i ja właśnie przyjęliśmy pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca. Wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękujemy służbom medycznym ze Szpitala Narodowego. Kochani, szczepimy się, bo chcemy szybko wrócić do normalnego życia. Do dzieła! – napisał na Twitterze szef rządu.

Do soboty w kraju wykonano 10 069 710 szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych osób jest w Polsce obecnie 2 543 112. W woj. lubelskim zaczepiono drugą dawką 152 660 osób.

– Narodowy Program Szczepień to gigantyczny wysiłek lekarzy, pielęgniarek, ratowników, laborantów – wszystkich, którzy od kilku miesięcy z poświęceniem realizują go bezpośrednio w punktach szczepień. Wszystkim Państwu razem i każdemu z osobna chciałbym serdecznie podziękować – napisał wczoraj na Twitterze Michał Dworczyk, Szef Kancelarii Premiera, pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień.

(fot. Mateusz Morawiecki)

38 komentarzy

  1. Marudzicie, w UK listonosz przynosi do domu „zaproszenie” na szczepienie które nie jest obowiązkowe ale po odmówieniu będą nękać „zaproszeniami” 2-3 razy w tygodniu . Przed punktami szczepień kolejki stoją, ludzie chyba idą dla świętego spokoju a u nas póki co nikt nikogo kijem nie zagania …

    • Po mej głowie chodzi Rzuk

      Co kogo UK obchodzi. Rude angole to tępy naród zaraz po Włochach i Francuzach.

  2. Po mej głowie chodzi Rzuk

    Morawiecki, wez swoją żonkę i razem z kumplami *** z tej planety raz na zawsze i żeby wreszcie swiat o was zapomniał.

  3. Bawi się Polska „elita”. Nowa moda na umieszczanie zdjęci po szczepieniu w ciebi. Zachowanie jak u nastolatków, bez komentarza.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!