Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Premier przedstawił szczegóły „odmrażania” sportu. Na stadiony wróci piłka nożna i żużel

W sobotę premier Mateusz Morawiecki przedstawił szczegóły „odmrażania” sportu w Polsce. Na przełomie maja i czerwca mają się odbyć pierwsze spotkania piłkarskie, zaś w czerwcu ruszy ekstraliga żużlowa.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział „odmrażanie” sportu w kraju w czasach epidemii spowodowanej koronawirusem. Zaznaczył, że pierwszy etap mamy za sobą.

– Dzisiaj z powrotem można trenować indywidualnie, to już jest dopuszczalne w lasach, również bez maseczki. W drugim etapie zbliżamy się do udostępnienia boisk i tych miejsc uprawiania sportu, które są na otwartej przestrzeni – to już od 4 maja. W tych miejscach mamy pewność dystansu społecznego, możliwość jego utrzymania. W trzecim etapie sale szkolne, hale sportowe, obiekty zamknięte – również z maksymalnie 6-osobowym składem osób uprawiających daną dyscyplinę przy utrzymaniu rygorów sanitarnych. W czwartym etapie otwarte zostaną siłownie, sale fitness, sale taneczne, kręgielnie – miejsca, w których bliżej siebie wszyscy przebywają – powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier przekazał, iż ma nadzieję, że powrócą rozgrywki z udziałem publiczności. Zaznaczył, że sukces w sporcie zależy od od 3 głównych czynników – taktyki, dyscypliny i konsekwencji.

– Podjąłem decyzję o powrocie rozgrywek ligowych piłkarskiej ekstraklasy i żużlowych. To nie zacznie się już jutro, ale mamy uzgodniony harmonogram dojścia do pierwszego meczu Ekstraklasy, który może odbyć się już pod koniec maja. Również zależy nam, żeby sportowcy mogli zaczynać treningi pod kątem Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W Wałczu i Spale otwieramy Centralne Ośrodki Sportu w ścisłym reżimie sanitarnym – dodał premier.

12 czerwca ma odbyć się pierwsze spotkanie PGE Ekstraligi. W tym przypadku harmonogram działań wyznaczy PZM i Ekstraliga Żużlowa. Spotkania piłkarskie i żużlowe będą odbywać się bez udziału kibiców.

Premier przedstawił szczegóły „odmrażania” sportu. Na stadiony wróci piłka nożna i żużel

Premier przedstawił szczegóły „odmrażania” sportu. Na stadiony wróci piłka nożna i żużel

Premier przedstawił szczegóły „odmrażania” sportu. Na stadiony wróci piłka nożna i żużel

(fot. KPRM)

31 komentarzy

  1. Oby przez to odmrazanie przed wyborami nie stało się w Polsce to co we Włoszech albo Chinach.

  2. Każdy ekonomista krzyczy, że z minuty na minutę biedniejemy i szykuje się mega kryzys. Współczuje ludziom z kredytami pracujących w firmach w których z miesiąca na miesiąc na styk zamyka się budżet. Sam osobiście spodziewam się wyprzedaży po pożarze. Bo pierwsze co padnie to te chore ceny nieruchomości. Maseczki przed biedą nie chronią, ograniczenia w perspektywie roku (bo tak nas straszą) tylko pogłębiają niepewność i bardziej się boje biedy niż Covid.

  3. Z jednej strony piszecie, że rząd nie powinien nic odmrażać bo skończy się jak w Chinach czy we Włoszech. Z drugiej narzekacie, że są zamknięte granice, nie możecie pójść do kina, na pizzę czy do fryzjera. Nic wam nie dogodzi. I tak źle i tak nie dobrze. Założę sie, że gdyby nie wybory to ta cholerna opozycja by wyła, że należy odmrazac całą gospodarkę i żyć jak przed epidemią. Ale nie mogą teraz tego powiedzieć bo by nie mieli argumenty na przesunięcie wyborów. Więc mówią o „zabojczych kopertach”. A gdyby z kolei wystrzeliło tak jak we Włoszech czy Hiszpanii to zacieraliby ręce i obwiniali za to rząd.

  4. wydaje mi sie ze to przeciaganie odmrazania bedzie trwalo na tyle dlugo az mali przedsiebiorcy nie nabiora kredytow na juz okreslona kwote.teraz pozyczki sa nisko oprocentowane ale jak rpp podniesie stopy procentowe to i oprocentowanie kredytow wzrosnie i moze sie okazac ze wyjda na tym jak frankowicze .

  5. a fryzjer będzie działał w podziemiu jak pinokio

  6. makówkę se odmroż

  7. A do lekarza dalej nie będziemy mieli wstępu za to na mecz jak najbardziej

  8. Ludzie umierają, bo odwołane są wszystkie planowe zabiegi w szpitalach. Ci co chcą, nie mogą normalnie pracować. Ale co tam, rząd pozwolił wam pójść do lasu i na stadion.
    A wybory i tak się odbędą, Duda – zostanie prezydentem z koperty.

Z kraju