Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Premier Mateusz Morawiecki na kwarantannie. Szef rządu miał kontakt z osobą zakażoną

W związku z kontaktem z osobą zarażoną Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odbywa obecnie kwarantannę – poinformował rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.

Jak informuje Piotr Müller, kwarantanna premiera jest następstwem potwierdzenia dzisiaj rano zarażenia u osoby, z którą miał kontakt w ostatni piątek 9 października.

– U premiera nie stwierdzono dotychczas zachorowania na COVID-19. Nie ma też objawów choroby. Zostały wdrożone procedury przygotowane na taką sytuację. Podczas kwarantanny Mateusz Morawiecki wykonuje swoje obowiązki. Premier spędza kwarantannę w sposób umożliwiający podejmowanie decyzji oraz kontakt z przedstawicielami instytucji państwowych – informuje rzecznik rządu.

Dzięki zapewnieniu odpowiednich możliwości technicznych premier będzie prowadził posiedzenia Rady Ministrów, Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz innych gremiów. O dalszej procedurze związanej z kwarantanną Prezesa Rady Ministrów – wykonywanych testach i czasie kwarantanny będzie decydował lekarz oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna.

(fot. KPRM)

33 komentarze

 1. zrobią mu 5 minutowy test i pod koniec dnia już na zakupy do marketu poleci

 2. Mam nadzieje że nie historia go rozliczy tylko ludzie za zbrodnie jaką właśnie dokonuje na narodzie Polskim.

  • Ludzie prędzej czy później zmadrzeją, nie mówię że teraz są głupi, ale napewno są zniewoleni

  • Włączam komputer – a tu wszędzie mario, otwieram pralkę – a tu mario. Aż strach otwierać lodówkę. Etatowy czy co?

   • Staram się ciebie zniewolić, ale propaganda telewizyjna była szybsza i skuteczniejsza wiec poddaj się. Nic już ciebie nie jest w stanie uratować 🙂

    • Ty naprawdę myślisz, że ci co mają pojęcie o wirusach oglądają telewizję? Może u ciebie na wsi wszelka wiedza płynie z pytania na śniadanie. My o pandemii wiemy z webinariów prowadzonych przez dyplomowanych lekarzy wirusologów.

 3. a co z vice premierem prezesem?
  a kot?

  • a co z vice premierem vice premiera i co z jego zastępcą czy wszyscy mają miejsce na koncie żeby pomieścić te wszystkie nagrody, nadania, deputaty, dopłaty, odprawy, wypłaty ……. czy jest jakieś dno na koncie ?

 4. Pinokio weź sobie maseczkę od rudego on ma pierwsza klasa od narciarza więc juz sprawdzone!

 5. „wygraliśmy z wirusem, możecie iść głosować, nie ma się czego bać, wypłaszcza się, jesteśmy najlepsi w Europie” – pinokio.

 6. Myl garnka zapewne

 7. Idealny wymig aby uniknąć dzisiejszej konfrontacji z rolnikami.

 8. Ja to idę ćwiczyć posenki, np. anielski orszak albo popatrz jak szybko mija czas, że o Funeral marszu już nie wspomnę. Przeto covid zabija to i dla mnie roboty więcej.

Z kraju