Pracowity tydzień strażaków z Lubartowa. Wypadki, pożary i walka ze śniegiem

Miniony tydzień był pracowity dla większości jednostek straży pożarnej w regionie. Strażacy z Lubartowa oprócz zmagania się ze śniegiem, mieli trzy interwencje do wypadków oraz brali udział w opanowaniu sześciu pożarów.

Tydzień, który jest już za nami był bardzo pracowity nie tylko dla służb drogowych ale również dla strażaków. W podsumowaniu działań straży pożarnej z Lubartowa widać, że oprócz wypadków drogowych i opanowywania pożarów mieli oni interwencje przy wyciąganiu z zasp śniegowych pojazdów blokujących drogi.

Walka z ogniem w miejscowości Wielkie gm. Abramów.

-W dniu 31.01.2014 r. o godz. 16:45 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Wielkie gm. Abramów.
W chwili przybycia na miejsce straży stwierdzono, że pali się parterowy budynek mieszkalny. Pożar stwarzał zagrożenie dla drugiego budynku mieszkalnego, który był bezpośrednio przyległy do obiektu objętego pożarem. Osób poszkodowanych nie było. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej oraz podaniu wody z dwóch linii gaśniczych do wnętrza mieszkania. Z uwagi na występujące duże zadymienie ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Po ugaszeniu pożaru oddymiono pomieszczenia oraz usunięto tlące się elementy na zewnątrz. W działaniach trwających ponad trzy i pół godziny udział brał jeden zastęp z JRG Lubartów oraz zastępy OSP Abramów, Michów, Samoklęski, Wielkie oraz Syry – informuje Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie asp. sztab. Paweł Krupa.

W ciągu ostatniego tygodnia strażacy z KPPSP w Lubartowie interweniowali 15 razy, w tym do trzech wypadków oraz sześciu pożarów. Trzy wyjazdy dotyczyły zdarzenia drogowego związanego z wjechaniem pojazdu w zaspę, w dwóch przypadkach pomagali wypompowywać wodę a w jednym pomagali załodze pogotowia ratunkowego.2014-02-04 19:01:02
(fot. KPPSP w Lubartowie)

Zobacz również

2 komentarze

 1. Mieszkać nie ma gdzie, ale jest się czym pocieszyć.

 2. Człowieku, może ktoś nie ma gdzie mieszkać, a Ty dostrzegłeś jakieś butelki po piwie… żal…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7143zł -0.59%
  • GBP 4.8665zł -0.33%
  • EUR 4.3979zł -0.18%
  • CHF 4.081zł 0.01%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie