Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar składowiska odpadów w naszym regionie. Z ogniem walczą strażacy (zdjęcia)

Trwa akcja strażaków na terenie Zakładu Zagospodarowywania Odpadów w Wólce Rokickiej. Płonie hałda odpadów przeznaczonych do produkcji tzw. paliwa alternatywnego.

Pożar na terenie Zakładu Zagospodarowywania Odpadów w Wólce Rokickiej w powiecie lubartowskim został zauważony w niedzielę około godziny 19. O wszystkim od razu została powiadomiona straż pożarna. Na miejsce skierowano zastępy z JRG w Lubartowie jak też z jednostek OSP z okolicznych miejscowości.

Jak się okazało, pożarem objęta została hałda odpadów przeznaczonych do produkcji tzw. paliwa alternatywnego. Jest to frakcja uzyskana w procesie odzysku odpadów, posiadająca wartość opałową. Obecnie strażacy walczą z ogniem, jednak działania są znacznie utrudnione. Wszystko z powodu znacznej wielkości hałdy, jak też rodzaju płonącego surowca.

W całej okolicy występuje spore zadymienie. Jak nas poinformowano, sytuacja jest już opanowana, wstępnie przyjęto, że powodem pożaru mógł być samozapłon odpadów.

(fot. lublin112.pl)

12 komentarzy

 1. Samozapłon w takich temperaturach ? W sumie to ekspertem nie jestem ,ale wydaje mi się to mocno naciąganą teorią

 2. wiadomo. Paliwo sie pali. Chyba za dużo trzeba zuzyc normalnego paliwa aby zrobić kroplę tego z recyklingu.

 3. Polska to dziwny kraj. Palą się ostatnio zawsze wysypiska i składowiska śmieci. Bo nikt nie określi ile tego było – spaliło się. A odpowiednie służby i tak nic nie wykryją.

  • oj tam kasiurka leci jak z nieba to w czym problem, paliwo to paliwo sie musi palić może nam unja dopłaci za tak szybkie spalanie hahaha

 4. To była i jest kwestia czasu by tam się paliło. Ten zakład nie jest przewidziany do gromadzenia odpadów tylko do segregacji. Bieże się kasę od ludzi i gromadzi śmieci w zakładzie zamiast zadysponować je dalej. Taka jest gospodarka odpadami tak rządzą związkiem rajcy wiejscy.

 5. Wlasciciel sra sie bo do Bazy Danych Odpadow trzeba wykazac a co z tym co juz ma trRba sie pozbyc tak jak pod Belzycami bedzie sie 4 x palic .Dziwne te przypadki jakies inne slonce to podpala.

 6. Zalecam tam porządną kontrolę wyższych instytucji to by wyszły kwiatki co się tam dzieje. Panie wojewodo do dzieła.

 7. To ja sobie nie mogę deski z farbą spalić, a tu paliwo alternatywne, czyli śmieci do spalenia.
  Brawo Polsko chora!

 8. recykling made in poland

 9. A czy to ważne, czy samozapłon, czy nie? Nawet jak stwierdzą, że podpalenie, to nikt z tym nic nie zrobi. Karawana jedzie dalej, a smrodek pozostaje. Utylizacja bezkosztowa, to na pewno trzeba przyznać. Już wiele takich pożarów było w PL.