690 680 960

Pożar domu w Lublinie, sąsiedzi ruszyli na pomoc (zdjęcia)

W czwartek rano w domu przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie doszło do pożaru. Dzięki szybkiej reakcji sąsiadów ogień udało się szybko opanować.

W czwartek rano w jednym z domów przy al. Spółdzielczości Pracy doszło do pożaru. Na miejscu interweniowały cztery zastępów strażaków, policja, zespół ratownictwa medycznego oraz pracownik zarządzania kryzysowego.

Jak nam przekazano, jeden z sąsiadów poczuł smród spalenizny i zobaczył dym wydobywający się z zabudowań. Natychmiast wybiegł z domu z żoną, aby pomóc sąsiadce. Zanim na miejsce przyjechała straż pożarna oboje stłumili ogień starym dywanem i wyprowadzili starszą kobietę z domu. Jak się okazało około 80-letnia kobieta postanowiła spalić śmieci, ale ogień przeniósł się na pokój.

Na miejscu działania strażaków zostały już zakończone. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności pojawienia się ognia. Dzięki szybkiej reakcji sąsiadów nie doszło do tragedii.

(fot. lublin112.pl, nadesłane Rafał – dziękujemy!)

2 komentarze

 1. Na czwartym zdjęciu od góry mamy piękny przykład „chodnika parkingowego”, podczas gdy jezdnia o dwóch pasach pusta.
  Przynajmniej dobrze, że kierujący pojazdami straży pożarnej przestali parkować na chodnikach, bo od kilku artykułów nie dostrzegłem tego.

 2. Art. 46. 1. Zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia.
  2. Kierujący pojazdem, zatrzymując pojazd na jezdni, jest obowiązany ustawić go jak najbliżej jej krawędzi oraz równolegle do niej.
  3. W czasie postoju na drodze poza obszarem zabudowanym pojazd powinien znajdować się, jeżeli to tylko możliwe, poza jezdnią.

  Art. 47. 1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samo-chodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że:
  1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;
  2) szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;
  3) pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.
  2. Dopuszcza się, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 pkt 2, zatrzymanie lub postój na chodniku przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego, motocykla, motoroweru, roweru lub wózka rowerowego. Inny pojazd o do-puszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5

  Zbiór ważniejszych przepisów dotyczących parkowania.
  Proszę o wyjaśnienie dlaczego w tym przypadku kilku kierujących zdecydowało się na zaparkowanie samochodami wbrew przepisom (czyli utrudniając ruch pieszym oraz narażając się na mandat) na chodniku, podczas gdy mogli do zrobić całkowicie prawidłowo poprzez zaparkowanie pojazdem na jedni (nie utrudniając ruchu nikomu), przy jej krawędzi?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!